info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Youth Lab Wrinkle Erasure Cream for Eyes

Çmimi:4,650.00 L 3,720.00 L -20%

Krem anti-rrudhë për zonën delikate rreth syve
15 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

15 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Krem i formuluar specifikisht për zonën delikate rreth syve.
Vepron kundër rrudhave, rrathëve të zinj të syve dhe është zgjidhja e duhur për sy të lodhur.

Kombinimi i qelizave burimore të ekstrakteve bimore me aminoacidet biomimetike dhe hekzapeptidet “mbushin” rrudhat dhe hidratojnë zonën rreth syve.
Vitamina E, njihet për vetitë e saj antioksiduese dhe rigjeneruese.
Acidi hialuronik dhe trimetil glicina, hidratojnë lëkurën, kurse skualeni dhe ekstraktet e vajit abisinian pengojnë humbjen e ujit, rikthejnë në gjendje normale shtresën bilipidike të lëkurës dhe i rikthejnë asaj elasticitetin e humbur.
Epigallocatechin dhe Gloukosites janë dy substanca të cilat kanë aftësinë të zvogëlojnë qeset e fryra në zonën poshtë syve dhe të zbehin rrathët e zinj.

Formulim me një teksturë kremoze, por jo të yndyrshme.
I testuar dermatologjikisht.
Pa parabene.
Pa gluten.
Jo komedogjenike.
I përshtatshëm për veganë.
Nuk testohet në kafshë.

Pasi të pastroni plotësisht zonën rreth syve, aplikoni kremin dhe masazhojeni lehtësisht deri në absorbim të plotë.

SLES Free, SLS Free, Ethanolamine Free, Vegan, Soy Free, Wheat Free, Formaldehyde Free, Mineral Oil Free, Phthalate Free, Nitro Musk Free Aqua (Water), Triheptanoin, Cetearyl Ethylhexanoate, Glycerin, Betaine, Cetyl Palmitate, Stearic Acid, Squalene, Cetearyl Alcohol, Crambe Abyssinica Seed Oil, Ethylene/Acrylic Acid Copolymer, Cetearyl Glucoside, Sorbitan Olivate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Caprylyl Methicone, Sodium Cocoyl Glutamate, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Tocopheryl Acetate, Caffeine, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Butylene Glycol, Niacinamide, Disodium Adenosine Triphosphate, Hydrolyzed Oat Protein, Hexapeptide-48 HCL, Dextran, Trifluoroacetyl Tripeptide-2, Sodium Phytate, Lecithin, Ascorbyl Palmitate, Helianthus Annuus Seed Oil, Tocopherol, Mica, Titanium Dioxide, Propanediol, Sacccharomyces/Camelia Sinensis Leaf/Origanum Majorana Leaf / Hippophae Rhamnoids Fruit/Ribes Grossularia Fruit Ferment Extract, Aminomethyl Propanol, Sodium PCA, Sodium Lactate, Fructose, Carbomer, Urea, Inositol, Methylpropanediol, Chlorphenesin, Disodium EDTA, Caprylyl Glycol, Phenylpropanol, Parfum (Fragrance).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.