info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Youth Lab Wet Skin Sun Protection SPF 50

Çmimi:3,590.00 L 2,872.00 L -20%

Vaj mbrojtës dhe njëkohësisht nxirës, për fytyrën dhe trupin
200 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

200 ml

Skin Type

Specific For

,

Spf

Suitable For

Gjatë verës duhet të jemi më të kujdesshëm për mbrojtjen e lëkurës nga rrezatimi.
Djersitja e shumtë si pasojë e aktivitetit fizik, vapës por dhe notimi e bëjnë të vështirë gjetjen e një produkti që të qëndrojë në lëkurë dhe ta mbrojë atë.

Wet Skin Sun Protection Spray është një formulim inovativ, i cili mund të aplikohet në lëkurë të njomë dhe të qëndrojë aty, duke ofruar mbrojtje maksimale ndaj rrezatimit UVA dhe UVB. Spraji në të njëjtën kohë stimulon proçesin natyral të nxirjes.
Këtë e arrin në sajë të pranisë në formulim të beta karotenit.

Nuk le shenja në lëkurë, por i ofron asaj butësi dhe freski.
Kombinimi i ekstrakteve të shalqirit me trëndafilin dhe manjolën krijojnë një aromë të këndshme verore.

I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës.
I testuar dermatologjikisht.
Pa parabene.
Pa gluten.
Jo komedogjenik.
I përshtatshëm për veganë. Nuk testohet në kafshë.

Aplikohet spraji në të gjithë fytyrën dhe trupin, rreth 30 minuta përpara ekspozimit në diell.
Kujdes kur të aplikoni sprajin në fytyrë.
Mbajini sytë mbyllur.
Riaplikohet aq herë sa është e nevojshme (madje dhe çdo 2 orë, në rastet kur jeni duke kryer aktivitet fizik dhe djersini ose dhe kur notoni).

SLES Free, SLS Free, Ethanolamine Free, Vegan, Soy Free, Wheat Free, Formaldehyde Free, Mineral Oil Free, Phthalate Free, Pcm and Nitro Musk Compounds Free Alcohol Denat, C12-C15 Alkyl Benzoate, Caprylyl Methicone, Homosalate, Octocrylene, Dimethicone, Disiloxane, Isododecane, Phenyl Trimethicone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethylhexyl Salicylate,Polyurethane-64, Parfum, Cyclopentasiloxane, Bht, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Beta Carotene, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.