info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Youth Lab Oil Free Compact Cream SPF 50

Çmimi:3,350.00 L 2,680.00 L -20%

Pudër kompakte, kremoze që ofron mbrojtje maksimale ndaj rrezatimit diellor
10 g

  • Dark (nuancë e errët)
  • Light (nuancë e lehtë)
  • Medium (nuancë e mesme)
Spastroje
Light
Light
Medium
Medium
Dark
Dark

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

,

Lactose Gluten

Masa

10 g

Skin Type

,

Specific For

Spf

Suitable For

Nuanca

Dark (nuancë e errët), Light (nuancë e lehtë), Medium (nuancë e mesme)

Pudër kompakte kremoze, që ofron mbrojtje maksimale ndaj rrezatimit UVA dhe UVB.
Formulim jo-vajor, i pranishëm në tre nuanca të ndryshme me qëllim që të përshtatet me tonalitet e ndryshme të lëkurës.
Minimizon dukshëm poret dhe zbut parregullsitë e lëkurës.

Përbërësit aktivë:
– niseshteja e misrit, e cila ka aftësi të absorbojë yndyrën dhe të ofrojë një pamje mat;
– vitamina E me veti antioksiduese dhe rigjeneruese;
– filtra natyralë që ofrojnë mbrojtje ndaj rrezatimit UVA dhe UVB.

I përshtashëm për lëkurë mikse, të yndyrshme dhe me tendencë akneike.
I testuar dermatologjikisht.
Jo komedogjenik.
Pa parabene.
Pa gluten.
I përshtatshëm për veganë.
Nuk testohet në kafshë.

Aplikojeni pudrën kremoze nëpërmjet një sfungjeri, rreth 30 minuta përpara ekspozimit në diell.
Të riaplikohet aq herë sa është e nevojshme.

SLES Free, SLS Free, Ethanolamine Free, Vegan, Soy Free, Wheat Free, Formaldehyde Free, Phthalate Free, Pcm and Nitro Musk Compounds Free Aluminum Hydroxide, Aluminun Starch Octenylsuccinate, BHT, C12-15 Alkyl Benzoate, C30-45 Alkyl Methicone, C30-45 Olefin, CI 77491, CI 77492, CI 77499, Cyclopentasioloxane, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Dimethicone, Ethylhexyl Μethoxycinnamate, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Glyceryl Caprylate, Hydrogenated Castor Oil, Hydrogenated Microcrystalline Wax, Isodecyl Laurate, Isononyl Isononanoate, Isopropyl Titanium Trisostearate, Nylon-12, Ozokerite, Parfum (Fragrance), PEG-10 Dimethicone, Polyglyceryl-2 Sesqisostearate, Polyglyceryl-6 Polyricinoleate, Silica, Stearic Acid, Stearoxymethicone / Dimethicone Copolymer, Titanium Dioxide, Tocopheryl Acetate, Zinc Oxide.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.