info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Youth Lab Micellar Water All Skin Types

Çmimi:2,280.00 L 1,824.00 L -20%

Ujë micelar për pastrimin e fytyrës dhe zonës rreth syve
400 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

400 ml

Skin Type

Specific For

,

Suitable For

Solucion micelar me veprim të butë, për një pastrim të plotë të fytyrës dhe zonës rreth syve.
Solucioni largon të gjitha papastërtitë nga lëkura, heq make-up-in, largon sasinë e tepërt të yndyrës, qetëson irritimet dhe ekulibron mikrobiomën.
Pasja e një pH 7.2 e bën të përshtatshëm për t’u përdorur në zonën rreth syve, si dhe për t’u përdorur nga persona që mbajnë lente kontakti.

I përshtatshëm për persona që kanë;
-lëkurë të yndyrshme dhe/ose të dehidratuar;
-lëkurë të stresuar;
-lëkurë të ndjeshme dhe të irrituar.

Ndër përbërësit aktivë të solucionit përmendim:
– glukozidet, substanca natyrale që kanë vetinë të largojnë papastërtitë nga lëkura;
– acid hialuronik, hidraton lëkurën dhe i rikthen elasticitetin e humbur;
– ekstraktet e bimës White Peony, e cila ka veti anti-inflamatore, si dhe qetëson irritimet e lëkurës;
– ekstraktet e kalendulës me efekt anti inflamator.

I testuar dermatologjikisht.
Pa parabene.
Pa gluten.
Pa SLS.
Pa SLES.
Pa parfum.
Pa alkool.
Pa formaldehide.
Pa silikon.
Pa vajra minerale.
Pa pigmente.
I përshtatshëm për veganë.
Nuk testohet në kafshë.

Aplikohet nëpërmjet një pambuku në zonën e fytyrës dhe syve.
Masazhohet deri në një pastrim të plotë.
Nuk ka nevojë të shpëlahet.

Aqua, Glycerin, PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, Coco Glucoside, Propanediol, Paeonia Lactiflora Root Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Sodium Hyaluronate, Citric Acid, Cetrimonium Bromide, Dipotassium Phosphate, Potassium Phosphate

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.