info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Youth Lab Daily Sunscreen Gel Cream SPF 50

Çmimi:2,890.00 L 2,312.00 L -20%

Xhel krem për lëkurë të yndyrshme, për një mbrojtje maksimale ndaj rrezatimit diellor
50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

,

Lactose Gluten

Masa

50 ml

Skin Type

Specific For

Spf

Suitable For

Xhel-krem me një nuancë të lehtë, që ofron mbrojtje ndaj rrezatimit UVA dhe UVB.
Uniformizon ngjyrën e lëkurës dhe tonin e saj.
Përmirëson çrregullimet e lëkurës që vijnë si pasojë e ekspozimit të tepërt në diell, shenjat dhe imperfeksionet.

Formulimi përmban vitaminën E dhe PP që kanë veti të rikthejnë elasticitetin e lëkurës dhe ta mbajnë atë në gjendje të hidratuar.
Xhel-kremi ka veprim antioksidues (mbron lëkurën nga radikalet e lira), parandalon humbjen e ujit dhe fenomenin e plakjes së lëkurës.

Formulim i lehtë, jo i yndyrshëm, plotësisht i absorbueshëm nga lëkura dhe me efekt që zgjat në kohë.
I përshtatshëm për përdorim të përditshëm nga personat me lëkurë të yndyrshme.
Mat.
I testuar dermatologjikisht.
Pa parabene dhe pa gluten.
Jo komedogjenik.
I përshtatshëm për veganë.
Nuk testohet në kafshë.

Aplikoni kremin në të gjithë fytyrën dhe qafën, 30 minuta përpara se të ekspozoheni në diell.
Riaplikojeni shpesh (sidomos pas djersitjes, notit ose fshirjes me peshqir) për të siguruar mbrojtjen gjatë gjithë kohës.

SLES Free, SLS Free, Ethanolamine Free, Vegan, Soy Free, Wheat Free, Formaldehyde Free, Mineral Oil Free, Pcm And Nitro Musk Compounds Free Aqua (Water), Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Octocrylene, Ethylhexyl Salicylate, Triheptanoin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dibutyl Adibate, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoyl methane, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Ethylhexyl Triazone, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Caprylyl Methicone, Steareth-21, Cetearyl Glucoside, Sorbitan Olivate, VP/Eicosene Copolymer, Distarch Phosphate, Methylpropanediol, Caprylyl Glycol, Phenyl Propanol, Steareth-2, Polysorbate-60, Decyl Glucoside, Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Titanium Dioxide, Isopropyl Titanium Triisostearate, CI 77491, CI 77492, CI 77499, Chlorphenesin, Parfum (Fragrance), Alpha Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Coumarin, Limonene, Linalool, Cinnamyl Alcohol, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellol, Sodium Acrylates Copolymer, Lecithin.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.