info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Youth Lab City Guard Anti-Pollution Day Cream SPF 50

Çmimi:4,750.00 L 3,800.00 L -20%

Krem që ofron mbrojtje maksimale ndaj rrezatimit diellor, faktorëve mjedisorë dëmtues dhe rrezatimit blu
40 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

40 ml

Skin Type

Specific For

Spf

Suitable For

Formulim inovativ, kremoz, jo i yndyrshëm, që synon të riparojë dhe të mbrojë lëkurën nga 5 faktorë të përditshëm, që e dëmtojnë atë dhe shkaktojnë plakjen e saj.
Rrezatimi UVA, UVB, IR, drita blu nga pajisjet elektronike dhe faktorët mjedisorë dëmtojnë qëlizat dhe shkaktojnë plakjen e lëkurës.
City Guard është një formulë me filtra mineralë, e cila krijon një shtresë mbrojtëse rreth lëkurës, që zgjat gjithë ditën.

Kremi këshillohet të:
-parandalojë fenomenin e plakjes së parakohshme të lëkurës;
-të zbehë rrudhat dhe shenjat e para të moshës;
-të uniformizojë ngjyrën e lëkurës;
-të zbehë njollat e errëta dhe të parandalojë formimin e njollave të reja.

Ndër përbërësit aktivë të pranishëm janë:
– tetraizopalmitat askorbik, një formë e qëndrueshme e vitaminës C, me veti antioksiduese që zgjasin në kohë. Nuk e irriton lëkurën dhe ka një çlirim gradual;
– kompleksin kundër ndotjes mjedisore, që ka veti të mbrojë lëkurën nga stresi oksidativ, të detoksifikojë lëkurën dhe të përmirësojë cilësinë e shtresës mbrojtëse të lëkurës;
– patch H2O, një kompleks me biopolimerë natyralë, që bën të mundur depërtimin e substancave aktive me veti hidratuese në shtresat më të thella të lëkurës;
– ndian cardamom, një esktrakt i pasur me vitaminat A, C, D dhe luteinën, që nxisin sintezën e kolagjent dhe zbehin rrudhat dhe shenjat e para të moshës, duke ofruar njëkohësisht shkëlqim dhe tonifikim të lëkurës;
– filtra minerale, si dioksidi i titanit dhe oksidi i zinkut që kanë veti të reflektojnë rrezatimin diellor, dhe të parandalojnë depërtimin e tyre në shtresat e thella të lëkurës.

I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, si dhe për fëmijë mbi 3 vjeç.~
I testuar dermatologjikisht.
Pa parabene.
Pa gluten.
Jo komedogjenik.

Aplikohet një sasi e konsiderueshme e kremit në fytyrë, qafë dhe dekolte, rreth 30 minuta para ekspozimit në diell.
Sasia e duhur është rreth 2mg/cm2, për fytyrën dhe qafën, me qëllim që të arrihet një mbrojtje maksimale.
I përshtatshëm për zonën rreth syve.
Riaplikoheni aq herë sa është e nevojshme.
Për një efekt sa më të kënaqshëm për zbehjen e njollave këshillohet të kombinohet me serumin Brightening Vit C ose dhe Brightening Vit C xhel-krem.

Aqua, Dimethicone, Zinc Oxide, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide, PEG-12 Dimethicone, Lauryl PEG-10 Tris (trimethylsiloxy) Silylethyl Dimethicone, Undecane, Tridecane, C13-15 Alkane, Betaine, Hexyl Laurate, Polymethylsilsesquioxane, Parfum, Sodium Chloride, Trehalose, Urea, Serine, Pentylene Glycol, Algin, Glyceryl Polyacrylate, Caprylyl Glycol, Sodium Hyaluronate, Pullulan, Disodium Phosphate, Potassium Phosphate, Tapioca Starch, Propanediol, Tropaelum Majus Flower / Leaf / Stem Extract, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Biosaccharide Gum-4, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Cellulose Acetate Propionate, Polyhydrostearic Acid, Methicone, PEG-10 Dimethicone, Polyglyceryl-3 Polydimethylxyethyl Dimethicone, PEG / PPG-18 / 18 Dimethicone, Dimethicone / Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Dimethicone / PEG 10-15 Crosspolymer, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Stearic Acid, Cyclohexasiloxane, Alpha Isomethyl Ionone, Citronellol, Hexyl Cinnamal Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.