info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Youth Lab Check Matte Solution Combination to Oily Skin

Çmimi:3,650.00 L 2,920.00 L -20%

Solucion që ofron një efekt mat që zgjat në kohë
12 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

12 ml

Skin Type

,

Specific For

Suitable For

Produkt inovativ për kujdesin ndaj lëkurës mikse dhe të yndyrshme.
Formulë e lëngshme, e lehtë, pa ngjyrë që sjell një sërë benefitesh:
– detoksifikon lëkurën;
– pastron lëkurën;
– pakëson dhe zvogëlon poret;
– ka efekt anti inflamator;
– ka efekt antioksidues;
– matifikon lëkurën.

Formuluar me një sërë përbërësish ku përmendim:
– argjilën Montmorillonite, e cila ka veti të absorbojë papastërtitë dhe të detoksifikojë lëkurën;
– dioksidin e silikonit, një substancë e cila ka veti të absorbojë yndyrën;
– acidin salicilik, me veti keratolitike dhe anti inflamatore. Depërton në brendësi të poreve, i pastron ato dhe redukton pikat e zeza;
– vitaminën E me veti antioksiduese dhe rigjeneruese.

Solucioni nuk ka aromë, çka e bën të përshtatshme për t’u përdorur nga meshkujt.
Pa parabene.
Pa gluten.
I testuar dermatologjikisht.
I përshtatshëm për veganë.
Nuk testohet në kafshë.

Pasi të pastroni paraprakisht fytyrën aplikoni nëpërmjet pambukut, solucionin Check-Matte në zonat e yndyrshme të lëkurës.
Mund të aplikohet aq herë sa është e nevojshme.
Mund të përdoret dhe sipër make-up-it.

SLES Free, SLS Free, Ethanolamine Free, Vegan, Soy Free, Wheat Free, Formaldehyde Free, Mineral Oil Free Aqua, Polysilicone-11, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Silica, Montmorillonite, Cetyl Alcohol, C13-15 Alkane, CI 77891(Titanium Dioxide), Sucrose Distearate, Phenoxyethanol, Parfum, Salicylic Acid, Sodium Polyacrylate, Ethylhexylglycerin, Laureth-12, Xanthan Gum, Sucrose Stearate, Sclerotium Gum, CI 77491 (Iron Oxides), Glucerin, Trehalose, Urea, Serine, Pentylene Glycol, Glyceryl Polyacrylate, Algin, Caprylyl Glycol, Sodium Hyaluronate, Pullulan, Disodium Phosphate, Potassium Phosphate, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Oil, Benzyl Benzoate, Butylphenyl Methylpropional, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.