info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Youth Lab CC Creams Value Set Combination–Oily Skin

Çmimi:3,690.00 L 3,136.50 L -15%

Set për përkujdesjen e fytyrës, për lëkurë mikse në të yndyrshme
50 ml, 15 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

15 ml, 50 ml

Skin Type

,

Specific For

,

Spf

Suitable For

Paketim promocional për të gjithë personat me lëkurë mikse në të yndyrshme që duan të:
– mbrojnë lëkurën nga rrezatimi diellor;
– të hidratojnë lëkurën;
– të kenë një pamje uniforme;
– të kenë një pamje rinore.

Përshtatet me çdo lloj tonaliteti lëkure.

Seti përmban:
-Kremin CC me SPF 30 për lëkurë mikse në të yndyrshme;
-kremin CC të syve.

Kremi CC me SPF 30 për fytyrën ka karakteristikat e mëposhtme:
-mbron lëkurën nga rrezatimi diellor;
-parandalon dukurinë e plakjes së lëkurës si pasojë e ekspozimit në diell;
-mbron lëkurën nga radikalet e lira dëmtuese, pra ka veprim antioksidues;
-i jep më shumë shkëlqim lëkurës;
-ofron një mbulim të lehtë dhe mundëson një lëkurë uniforme.

Përbërësit aktivë;
•Unilucent (ekstakt nga bimë bioactive) – i ofron ndricim dhe rrezatim lëkurës;
•Vitamin PP (B3) stimulon, hidraton dhe limiton diskolorimin.
•Fytosterole & Trimethyl Glycine, hidratojne menjëherë, afatgjatë dhe përmirësojnë elasticitetin;
•Filtra dielli me spektër të gjerë që ofrojnë mbrojtje të lartë ndaj rrezatimit UVA & UVB.

Kremi CC për zonën rreth syve, krem sysh rivitalizues, i cili siguron hidratim, elasticitet dhe mbulim natyral, ndërkohë që dukshëm zbeh rrathët e errët dhe shenjat e plakjes.
Përmban Hexapeptide Modern Technology, që kanë për qëllim rigjenerimin, pakësimin e qeseve të syve dhe uljen e borsave të formuara.
Falë Qelizave Natyrale staminale dhe trimethyl glycinës bën zbutjen e rrudhave dhe hidraton në thellësi, ndërkohë që vitaminat me aktivet NMF të kombinuara më Vajin Abyssinian, rregullojnë elasticitetin e lëkurës.

Përbërësit:
• Hexapeptide (teknologjia më e re) shton qëndrueshmërinë e lëkurës dhe vepron ndaj inflamacionit të moshës;
• Alginate (me peshë molekulare të lartë) krijojnë një vello mbrojtëse;u
•Uji i detit tonifikon menjëherë lëkurën e lodhur, ul fryrjen dhe zbut lëkurën rreth syrit;
• Qeliza natyrale staminale dhe Trimethyl Glycine – “mbushin” rrudhat dhe japin hidratim të thellë;
• Squalene dhe Vaj Abyssinian – forcojnë densitetin, lidhjen dhe tonin e qelizave të lëkurës ristrukturojnë barrierën natyrale të lëkurës dhe kufizojnë humbien e hidratimit sipërfaqësor.

Rezultatet klinike kanë treguar se 7 nga 10 femra kanë shfaqur 52% më pak shenja të rrathëve të zinj pas 60 ditësh përdorimi!
I përshtatshëm për veganë.
Nuk testohet në kafshë.

Aplikoni kremin CC me SPF 30 çdo ditë, në zonën e fytyrës dhe qafës të pastruara paraprakisht.

Aplikoni kremin CC për zonën e syve çdo ditë, në fytyrën e pastruar paraprakisht. Aplikohet me majat e gishtave ne zonën rreth syve.

CC Complete Cream SPF 30 – Combination / Oily Skin
SLES Free, SLS Free, Ethanolamine Free, Vegan, Soy Free, Wheat Free, Formaldehyde Free, Mineral Oil Free, Phthalate Free, Nitro Musk Free

Acetyl Rheum Rhapanticum Root Extract, Allantoin, Alumina, Bentonite, Benzoic Acid, Betaine, BHT, Butylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, CI 77491, CI 77492, CI 77499, Dehydroacetic Acid, Dimethicone, Dimethicone/Divinyldimethicone/Sisesquixane Crosspolymer, Disteardiconium Hectorite, Ethylexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Hexyl Laurate, Isopropyl Titanium Triisostearate, Laureth-8, Magnesium Aluminum Silicate, Methicone, Niacinamide, Panthenyl Triacetate, Parfum (Fragrance), Phenoxyethanol, Polyamide-5, Polyglyceryl-4 Isostearate, Silica, Sodium Chloride, Stearoxymethicone/Dimethicone Copolymer, Titanium Dioxide

CC Complete Cream for Eyes
SLES Free, SLS Free, Ethanolamine Free, Vegan, Soy Free, Wheat Free, Formaldehyde Free, Mineral Oil Free, Phthalate Free, Nitro Musk Free

Aqua, Glycerin, Triheptanoin, Cetearyl Ethylhexanoate, Methylpropanediol, Cetearyl Alcohol, Squalene, Cetyl Palmitate, Stearic Acid, Betaine, Crambe Abyssinica Seed Oil, Ethylene/Acrylic Acid Copolymer, Sorbitan Olivate, Cetearyl Glucoside, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Sodium Citrate, Xanthan Gum, Titanium Dioxide, Caprylyl Methicone, Sodium Cocoyl Glutamate, Caprylyl Glycol, Mica, Butylene Glycol, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Maris Aqua, Triethanolamine, Saccharomyces/Camellia Sinensis Leaf/Origanum Majorana Leaf/Hippophae Rhamnoides Fruit/Ribes Grossularia Fruit Ferment Extract, Dimethicone, Caffeine, Sodium Lactate, Chlorphenesin, Sodium pca, Glyceryl Stearate, Hydrolyzed Oat Protein, Parfum, Tocopheryl Acetate, Propanediol, Carbomer, Phenylpropanol, Niacinamide, Lecithin, Disodium Adenosine Triphosphate, Disodium Edta, Tin Oxide, Sodium Phytate, Ascorbyl Palmitate, Helianthus Annuus Seed Oil, Poloxamer 338, Hydrolyzed Algin, Silica, leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Tocopherol, Phenoxyethanol, Sucrose, Inositol, Fructose, Glycine, Urea, Dextran, Ethylhexylglycerin, Hexapeptide-48, Trifluoroacetyl Tripeptide-2, Ci 77891, Ci 77492, Ci 77491, Ci 77499.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.