info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Youth-Lab Brightening Vit-C Gel Cream

Çmimi:5,150.00 L 4,120.00 L -20%

Xhel-krem hidratues anti-oksidues me vitaminë C për çdo lëkurë
50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, , ,

Brand

Formulimi

Masa

50 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

, ,

Formulim i lehtë me vitaminë C dhe aspak vajor është një hidratues i shkëlqyer me Acid L-Askorbik të stabilizuar (Vitaminë C), i cili i dhuron lëkurës shkëlqim natyral, gjallëri dhe butësi të menjëhershme.
Falë teksturës në trajtë xhel-kremi, ky produkt hidraton thellësisht, i jep jetë lëkurës, lufton shenjat e krijuara nga ndotja dhe dehidratimi, por mbi të gjitha ka një veprim të fuqishëm anti-oksidant.
Prania e vitaminës C në këtë produkt parandalon dhe redukton shenjat e fotoplakjes (përfshirë dhe dëmtimet nga rrezet blu).

Me paketim hermetik, për të shmangur kontaminimin dhe oksidimin e produktit.
Teknologji e avancuar “water gel” e cila garanton përthithje dhe përhapje të menjëhershme, pa lënë ndjesi vajore në fytyrë.
Me aromë të veçantë dhe ndjesi tepër të këndshme në lëkurë. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, përfshirë dhe lëkurën e ndjeshme.

Përbërësit aktivë:

Vitaminë C e stabilizuar e cila mundëson rrezatim, shkëlqim dhe unifikim të tonit të lëkurës.
Provitamin B5 me veprim qetësues, hidratues dhe rigjenerues. Gjithashtu përmirëson teksturën dhe tonin e lëkurës.
Vitamin B3 (Niaciaminde), me veprim antioksidues, mban ujin në lëkurë, parandalon krijimin e njollave kafe dhe balancon prodhimin e sebumit.
Aloe vera e cila përveçse qetëson lëkurën, e hidraton dhe rigjallëron atë. Gjithashtu nxit prodhimin e elastinës dhe kolagjenit.
Fosfolipide Helianthus, për lëkurë të butë, të lëmuar dhe të hidratuar.

– Testuar dermatologjikisht.
– Jo komedogjenik.
– Pa parabene dhe gluten.

Aplikoni çdo ditë, në mëngjes dhe/ose në mbrëmje në lëkurë të pastër dhe të thatë paraprakisht, në fytyrë, qafë dhe dekolte. Për rezultate më të plota rekomandohet të përdoret i kombinuar me Serumin Brightening Vit-C dhe City Guard Anti-Pollution.

Aqua, Glycerin, Ethyl Oleate, HDI / Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Glyceryl Stearate Citrate, 3-o-Ethyl Ascorbic Acid, Caprylyl Methicone, Panthenol, Niacinamide, Tocopherol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Parfum, Microcrystalline Cellulose, Polyglyceryl-3 Stearate, Cellulose Gum, Hydrogenated Lecithin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Hydroxyethyl Acrylate / Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 60, Sorbitan Isostearate, Phenylpropanol, Propanediol, Caprylyl Glycol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Silica, Citral, Citronellol, Limonene, Linalool, Mica (CI 77019), Titanium Dioxide (CI77891).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.