info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Youth Lab Blemish Dots

Çmimi:490.00 L 392.00 L -20%

Patch (ngjitëse) formuluar specifikisht për trajtimin e akneve dhe pikave të zeza

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Masa

32 ngjitëse

Skin Type

Specific For

Suitable For

Formulim inovativ, patche transparente të gatshme për të “luftuar” puçrrat, aknet, pikat e zeza.
Patchet janë të pranishme në dy madhësi të ndryshme, me qëllim që të përshtaten sa më mirë me zonën problematike.
Patchet janë njëpërdorimëshe.

Rekomandohet të përdoren nga personat që kanë:
-pore të zmadhuara;
-pore të bllokuara;
-puçrra;
-prodhim të tepërt të yndyrës dhe shkëlqim.

Patchet trajtojnë parregullsitë e lëkurës pa e tharë atë. Kjo arrihet në sajë të një sërë përbërësish ku përmendim:
-acidi salicilik, me veti eksfoljuese. Depërton në thellësi të poreve dhe i pastron plotësisht ato;
-esktraktet e gjetheve të bimës Tea Tree, me veti anti inflamatore, pakësojnë inflamacionin e puçrrave dhe rijetësojnë lëkurën;
-ekstraktet e bimëve Scutellaria Baicalensis Root dhe Phellodendron Amurense Barkme me efekt antioksidues dhe qetësues.

Patchet janë transparente, pradaj mund të vendosen poshtë make-up-it.
Për një rezultat më të kënaqshëm këshillohet të kombinohen me Blemish Foam, Balance Mattifying Cream dhe Check-Matte Solution.

Të testuara dermatologjikisht.
Pa parabene.
Pa alkool.
Pa ftalate.
I përshtatshëm për veganë.
Nuk testohet në kafshë.

Vendoset patchi (ngjitësi) në lëkurë të pastruar, të thatë.
Fokusohuni te puçrra/akneja/zona problematike ku do vendosni patchin.
Duhet të lihet për të paktën 8 orë.
Në momentin që patchi hiqet, fytyra lahet.
Nëse është e nevojshme mund të vendosni një patch tjetër.
Mund të kombinohet vendosja e patchit me make-up-in.

Acrylates Copolymer, Butylene Glycol, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Salicylic Acid, 1,2-Hexanediol, Phellodendron Amurense Bark Extract, Coptis Chinensis Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Sciadopitys Verticillata Root Extract, Canavalia Gladiata Fruit Extract, Chamaecyparis Obtusa Leaf Extract, Glycerin, Kochia Scoparia Fruit Extract

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.