info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ULJET e BLACK FRIDAY | Ofertat më të mira të vitit | Sasi e limituar* | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me Iute |

  • Zbulo ULJET e BLACK FRIDAY | Ofertat më të mira të vitit | Sasi e limituar* | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me Iute |

  • Zbulo ULJET e BLACK FRIDAY | Ofertat më të mira të vitit | Sasi e limituar* | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me Iute |

Ofertë!

Youth Lab Blemish Control Serum

Çmimi:4,350.00 L 3,480.00 L -20%

Serum eksfoljues AHA, BHA dhe Niacinamide

30 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Skin Type

,

Specific For

Suitable For

,

Serumi Blemish Control është një serum për përdorim të përditshëm, me veti eksfoliuese që pastron butësisht t papastërtitë dhe sebumin e tepërt, largon qelizat e vdekura, shëron dhe mban poret e lëkurës të pastra, duke reduktuar irritimet, shenjat dhe madhësinë e poreve. Ky serum është pa vaj, me teksturë të lehtë, që mbulon nevojat e lëkurës së kombinuar/të yndyrshme ose të prirur për të krijuar akne qofshin ato nga mosha apo edhe hormonale. Pss përdorimit lëkura dita ditës bëhet më e lëmuar, rrezatuese dhe e pastër. Efektiv në parandalimin e krijimit të akneve të reja dhe njollave të errëta. I testuar dermatologjikisht jo komedogjen, pa parabene, gluten dhe silikon. Nuk është testuar në kafshë, i përshtatshëm për veganët.

Vepron tek: -Poret e zgjeruara -Poret e bllokuara -Shpërthimet akneve dhe njollave të shkaktuara nga to -Hipersekretimi i sebumit dhe shkëlqimi

 

Aplikoni 4-6 pika çdo ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje, pas pastrimit, në fytyrë, qafë dhe dekolte, ose veçanërisht mbi defektet.
Lëreni të përthithet dhe më pas aplikoni krem ​​hidratues.
Nëse do të ekspozoheni në diell, zgjidhni një hidratues me SPF.

Mos aplikoni në plagë të hapura.

Përbërësit aktivë

Eksfolimi falë kombinimit të Acidit Glikolik, Acidit Salicilik dhe Acidit Kapriloyl Salicilik me veti anti-inflamatore, bën që lëkura të jetë e lëmuar, rrezatuese dhe e hidratuar.

Si funksionojnë këta përbërës?

Acidi glikolik (që i përket alfa hidroksi acideve – ΑΗΑ) shpërndan lidhjet e qelizave të vdekura të grumbulluara në shtresën sipërfaqësore të lëkurës, duke i hapur rrugën qelizave të reja dhe të shëndetshme. Për shkak të eksfolimit, poret nuk bllokohen, prandaj nuk krijohen pika të zeza nga sebumi i tepërt.

Acidi Salicilik dhe Acidi Salicilik Kapriloil (që i përkasin beta hidroksi acideve – BΗΑ) si përbërës të tretshëm në vaj, depërtojnë më thellë në lëkurë. Ato lehtësojnë poret nga çdo tepri e sebumit dhe lejojnë acidin glikolik të depërtojë më thellë në lëkurë.

Balancimi i niveleve të lagështisë arrihet falë Niacinamidit – formë e vitaminës e tretshme në ujë – dhe një biopolisakaridi që si agjentë hidratues “bllokojnë” ujin në lëkurë, duke qetësuar këtë të fundit nga irritimet dhe duke parandaluar dehidratimin.

 

Aqua, Alcohol Denat., Propanediol, Glycolic Acid, Pentylene Glycol, Niacinamide, Biosaccharide Gum-1, Capryloyl Salicylic Acid, Salicylic Acid, Sodium Phytate, Alcohol, Parfum, Polyquaternium-10, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.