info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Yanola Iron

Çmimi:2,200.00 L

Suplement ushqimor me hekur, për të korrigjuar mungesën e hekurit në organizëm
Paketim x 30 tableta

Stock: Ka stok

SKU: YAN01
Etiketa: , , , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

30 tableta

Suitable For

Yanola Iron është një suplement ushqimor që rekomandohet të përdoret:
-gjatë shtatzënisë;
-në rastet e një cikli menstrual që zgjat në kohë;
-tek personat që po i nënshtrohen seancave kemioterapeutike;
-tek personat që kanë sëmundje të traktit gastro-intestinal (ulçerë, gastrit, hemorroide, kancer);
-tek femrat mbas lindjes.

Hekuri është një mineral, që luan një rol të rëndësishëm në formimin e elementëve të gjakut, të nevojshme për transportin e oksigjenit në gjak.
Mungesa e hekurit shkakton ulje në sasinë e oksigjenit që transportohet në gjak.

Vitamina C, krahas funksioneve të shumta që ka në organizëm, është e nevojshme për një përthithje sa më të mirë të hekurit.

Disa studime kanë vërtetuar se një pjesë e femrave shtatzëna, pavarësisht se merrnin suplemente të hekurit nuk arrinin të korrigjonin aneminë. Kjo, vinte si pasojë e defiçencës së vitaminave B1, B6, B2 dhe B12. Për këtë arsye, Yanola Iron, krahas hekurit përmban dhe këto vitamina të nevojshme për të korrigjuar aneminë.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Rekomandohet të konsumohet një tabletë në ditë, e shoqëruar me një gotë ujë.
Për një përthithje më të mirë, këshillohet që tableta të merret gjatë ushqimit.
Mos tejkaloni dozat ditore të lejuara.

vitamin C, vitamin B1, vitamin B2, vitamin B6, vitamin B12, folic acid, iron, zinc, copper, molybdenum, spirulina, dicalcium phosphate, vegetable cellulose, croscamellose sodium, stearic acid, silicon dioxide, magnesium stearate, vegetable coating

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.