info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

X-Ingredients Extra Help Vitamin A

Çmimi:6,938.00 L

Përkujdesje rigjeneruese për një lëkurë të pastër dhe uniforme.
10 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Masa

10 ml

Skin Type

Suitable For

Specific For

X-Ingredients është një koncept inovativ i përgatitjeve të personalizuara dermo-kozmetike, ku çdo përdorues është në gjendje të zgjedhë me lehtësi përbërësit e tij aktivë shumë të efektshëm të Teknologjisë Transdermike për të synuar problemet specifike të lëkurës.

Vitamina A stimulon rigjenerimin e lëkurës, duke bërë që keratinocitet që ndodhen në shtresën bazale të lëkurës (e cila ndodhet midis epidermës dhe dermës) të diferencohen në qelizat e pjekura, të cilat ngrihen përmes shtresave epidermale, duke rinovuar lëkurën.

X-Ingredients Extra Help Vitamin A sugjerohet të përdoret si një ndihmë shtesë për t’u kombinuar me trajtime të personalizuara për rrudhat (X-Ingredients 1 dhe 2), për qetësimin e lëkurës dhe lëkurën e maturuar (X-Ingredients 3 dhe 4) dhe për sebumin dhe poret e zgjeruara (X-Ingredients 9).

Shmangni ekspozimin në diell gjatë trajtimit.

Hapi 1. Përzgjidhni teskturën e bazës së kremit, duke u bazuar në tipologjinë e lëkurës
R (Riche) – Përshtatur lëkurës normale në të thatë
L (Light) – Përshtatur lëkurës normale në mikse
O ( Oil-Free) – Përshtatur lëkurës mikse dhe të yndyrshme
E ( Eyes) – Përshtatur konturit të syve.

Hapi 2. Përzgjidhni ingredientët e koncentruar, sipas problematikës që dëshironi të trajtoni.

Hapi 3. Në disketën e posaçme, aplikoni 2 sprucime nga baza e përzgjedhur dhe shtoni deri në 3 pika nga ingredienti i koncentruar që keni përzgjedhur.
Nëse përzgjidhni më shumë se 3 ingredientë të koncentruar, shtoni 2 pika nga secili prej tyre.
Në bazën specifike për zonën rreth syve, shtoni vetëm 1 pikë nga ingredienti i pëzgjedhur.

Hapi 4. Me anë të spatulës, përzjeni përbërësit në disketë dhe aplikojeni kremin e formuar në lëkurë, duke e masazhuar deri në përthithje të plotë.

Përsëriteni trajtimin 2 herë në ditë, për një periudhë 4 javore.

Përbërësit aktivë kryesorë:
Vitamin A (Retinyl Palmitate)

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.