info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

X-Ingredients 4 – Omega 3-6-9

Çmimi:8,950.00 L

X-Ingredients 4 ndihmon në rikthimin e shkëlqimit dhe vitalitetit të lëkurës suaj.
10 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Masa

10 ml

Skin Type

Suitable For

Specific For

X-Ingredients është një koncept inovativ i përgatitjeve të personalizuara dermo-kozmetike, ku çdo përdorues është në gjendje të zgjedhë me lehtësi përbërësit e tij aktivë shumë të efektshëm të Teknologjisë Transdermike për të synuar problemet specifike të lëkurës.
X-Ingredients 4 përmban një përqendrim të lartë të Omega 3-6-9:
– Omega-3 – Acid Linolenik;
– Omega-6 – Acid Linoleik;
– Omega-9 – Acid Oleik.

Omega 3-6-9 janë acide yndyrore esenciale, të cilat trupi ynë nuk i sintetizon vetë.
Ato luajnë një larmi të jashtëzakonshme veprimesh dhe janë shumë të dobishme për lëkurën: në fakt, ato formojnë një pjesë themelore të membranave qelizore, duke ruajtur kështu integritetin e lëkurës.

Ato ndihmojnë në mbrojtjen e keratinociteve dhe fibroblasteve nga fotoplakja, duke lejuar lëkurën të rimarrë një pamje më të re dhe më vitale.

Hapi 1. Përzgjidhni teskturën e bazës së kremit, duke u bazuar në tipologjinë e lëkurës
R (Riche) – Përshtatur lëkurës normale në të thatë
L (Light) – Përshtatur lëkurës normale në mikse
O ( Oil-Free) – Përshtatur lëkurës mikse dhe të yndyrshme
E ( Eyes) – Përshtatur konturit të syve.

Hapi 2. Përzgjidhni ingredientët e koncentruar, sipas problematikës që dëshironi të trajtoni.

Hapi 3. Në disketën e posaçme, aplikoni 2 sprucime nga baza e përzgjedhur dhe shtoni deri në 3 pika nga ingredienti i koncentruar që keni përzgjedhur.
Nëse përzgjidhni më shumë se 3 ingredientë të koncentruar, shtoni 2 pika nga secili prej tyre.
Në bazën specifike për zonën rreth syve, shtoni vetëm 1 pikë nga ingredienti i pëzgjedhur.

Hapi 4. Me anë të spatulës, përzjeni përbërësit në disketë dhe aplikojeni kremin e formuar në lëkurë, duke e masazhuar deri në përthithje të plotë.

Përsëriteni trajtimin 2 herë në ditë, për një periudhë 4 javore.

Përbërësit aktivë kryesor:
Omega-3 – Linolenic Acid
Omega-6 – Linoleic Acid
Omega-9 – Oleic Acid

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.