info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

X-Ingredients 2 – 3 Collagens & Decontracting Peptid

Çmimi:8,950.00 L

X-Ingredients 2 ndihmon në reastaurimin e shtresave më të thella të lëkurës.
10 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Masa

10 ml

Skin Type

Suitable For

Specific For

X-Ingredients është një koncept inovativ i përgatitjeve të personalizuara dermo-kozmetike, ku çdo përdorues është në gjendje të zgjedhë me lehtësi përbërësit e tij aktivë shumë të efektshëm të Teknologjisë Transdermike për të synuar problemet specifike të lëkurës.

X-Ingredients 2 përmban një përqendrim të lartë të tre molekulave të kolagjenit me pesha të ndryshme molekulare.

Duke depërtuar deri në dermë, ato ndihmojnë në rivendosjen e matricës jashtëqelizore dhe mbushjen fiziologjike të shtresave më të thella të lëkurës.

Efekti relaksues kryhet nga një molekulë dekontraktuese dermo-kozmetike, acetyl octapeptide-3, që punon në mikro-kontraktimet e lëkurës, duke lehtësuar kështu zbutjen e linjave të mimikës.

Hapi 1. Përzgjidhni teskturën e bazës së kremit, duke u bazuar në tipologjinë e lëkurës
R (Riche) – Përshtatur lëkurës normale në të thatë
L (Light) – Përshtatur lëkurës normale në mikse
O ( Oil-Free) – Përshtatur lëkurës mikse dhe të yndyrshme
E ( Eyes) – Përshtatur konturit të syve.

Hapi 2. Përzgjidhni ingredientët e koncentruar, sipas problematikës që dëshironi të trajtoni.

Hapi 3. Në disketën e posaçme, aplikoni 2 sprucime nga baza e përzgjedhur dhe shtoni deri në 3 pika nga ingredienti i koncentruar që keni përzgjedhur.
Nëse përzgjidhni më shumë se 3 ingredientë të koncentruar, shtoni 2 pika nga secili prej tyre.
Në bazën specifike për zonën rreth syve, shtoni vetëm 1 pikë nga ingredienti i pëzgjedhur.

Hapi 4. Me anë të spatulës, përzjeni përbërësit në disketë dhe aplikojeni kremin e formuar në lëkurë, duke e masazhuar deri në përthithje të plotë.

Përsëriteni trajtimin 2 herë në ditë, për një periudhë 4 javore.

Përbërësit aktivë kryesor:
3 Collagens
Acetyl Octapeptide-3

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.