info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Webber Naturals Omega-3 900 mg

Çmimi:3,500.00 L

Suplement ushqimor me omega-3, që mbështet funksionin e sistemit kardiovaskular dhe atij nervor
Paketim x 80 kapsula

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

80 kapsula

Suitable For

Studimet tregojnë që omega-3 ul rrezikun për shfaqjen e sëmundjeve kardiovaskulare, mban nivele normale të triglicerideve në gjak dhe ka veti anti-inflamatore.
Acidet yndyrore që ajo përmban EPA dhe DHA janë të nevojshme për shëndetin mendor dhe fizik.
Marrja e sasive të omega-3, për të cilat ka nevojë organizmi nuk arrijnë të plotësohen nga ushqimi, prandaj këshillohet marrja e suplementeve që e kanë atë në përmbajtje.

Webber Naturals Omega-3 përmban 600 mg EPA dhe 300 mg DHA, doza ideale për njerëzit që kanë nivele të shtuara të triglicerideve në gjak, presion të lartë të gjakut dhe që janë me rrezik për t’u prekur nga sëmundja koronare e zemrës.
Kjo dozë është e përshtatshme dhe për personat që kanë probleme me funksionet konjitive.

Formulimi është kapsulë xhelatinore, e cila mundëson përthithje të lartë dhe shmang problemet me refluksin apo djegien e stomakut, që shkaktohen nga formulimet e tjera.

Nuk përmban:
-ngjyrues artificialë;
-konservues artificialë;
-ëmbëlsues artificialë;
-sheqer;
-sojë;
-kripë;
-arra;
-OMGJ.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.

Rekomandohet të konsumohen dozat e mëposhtme:
1. Si burim për omega-3 konsumoni 1 kapsulë në ditë ose siç e këshillon mjeku juaj.
2. Për të ulur nivelin e triglicerideve/inflamacionin/për të përmirësuar humorin konsumoni 2 kapsula në ditë ose siç e këshillon mjeku juaj.
3. Për dhimbjet reumatike konsumoni 4 kapsula në ditë ose siç e këshillon mjeku juaj.

Fish Oil Concentrate* (anchovy, sardine and/or mackerel) 1425 mg
Omega-3 Fatty Acids 900 mg
Providing:
Eicosapentaenoic Acid (EPA) 600 mg
Docosahexaenoic Acid (DHA) 300 mg
* Molecularly distilled, ultra purified.

gelatin [bovine], glycerin, purified water, pectin, sorbitol, natural vitamin E.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.