info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Webber Naturals Collagene 30 with Biotin

Çmimi:4,500.00 L

Suplement ushqimor për thonj, flokë dhe lëkurë të shëndetshme
Paketim x 120 tableta

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

120 tableta

Suitable For

Suplement ushqimor që kombinon kolagjenin e hidrolizuar tip I dhe III me biotinën, një vitaminë tepër e rëndësishme për thonj, flokë dhe lëkurë të shëndetshme.
Konsumimi i biotinës në doza ditore 2500-5000 mcg ndihmon jo vetëm në forcimin dhe trashjen e flokëve, por edhe në parandalimin e këputjes së thonjve.

Kolagjeni është proteina me sasi më të madhe në organizëm. Ajo është shumë e rëndësishme për lëkurën, flokët, thonjtë, kockat dhe artikulacionet.
Me moshë sasia e kolagjenit që sintetizohet nga organizmi pakësohet. Rrezatimi UV, duhanpirja, dëmtimet në indin lidhor pakësojnë sasinë e kolagjenit në organizëm.
Mungesa e kolagjenit bën lëkurën më të hollë, të thatë, të dobët, dhe rrudhat fillojnë të shtohen.

Verisol stimulon qelizat e lëkurës të prodhojnë kolagjen dhe elastinë, dhe iu ofron një pamje gjithmonë e më rinore.
Shtimi i kolagjenit dhe elastinës në lëkurë bën që të rritet elasticitëti, hidratimi dhe të pakësohen rrudhat.

Përfitimet:
-nxit rigjenerimin qelizor, që çon në pakësim të rrudhave në zonën rreth syve dhe në lëkurë;
-rrit prodhimin e kolagjenit dhe elastinës;
-parandalon këputjen dhe thyerjen e thonjve, dhe i bën ata më të fortë;
-e bën lëkurën më të butë.

Nuk përmban:
-arra;
-sojë;
-ngjyrues;
-konservues;
-ëmbëlsues;
-gluten;
-maja;
-sojë;
-kripë;
-OMGJ.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji apo keni një sëmundje specifike, këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.

Rekomandohet të konsumohen 3 tableta në ditë (të ndara në vakte të ndryshme), me përjashtim të rasteve kur doza është përcaktuar nga mjeku.

Verisol® Bioactive Collagen PeptidesTM, Type I and III Hydrolyzed Collagen (bovine), Biotin, Coating (carbohydrate gum, glycerin), stearic acid, hydroxypropylcellulose, vegetable grade magnesium stearate (lubricant).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.