info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Vitarmonyl Vitamin C 500 mg

Çmimi:650.71 L 325.35 L -50%

Suplement ushqimor me vitaminë C, me shije portokalli
Paketim x 24 tableta eferveshente

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

24 tableta eferveshente

Suitable For

Vitamina C është një vitaminë esenciale për organizmin.
Pakëson lodhjen dhe ndihmon në rikuperimin e energjive.
Rrit rezistencën dhe është e nevojshme për funksionimin normal të sistemit imunitar.

E përshtatshme për t’u përdorur gjatë ndryshimit të stinëve si dhe tek personat që ndjehen gjatë gjithë kohës të lodhur.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.
Të mbahet larg fëmijëve.
Konsumimi i dozave më të larta se dozat e rekomanduara ditore, mund të çojë në shfaqjen e efekteve laksative.

Rekomandohet të konsumohet 1/4 e tabletës në ditë, mundësisht në mëngjes.
Tableta tretet në një gotë me ujë në temperaturë ambjenti.
Mos tejkaloni dozat ditore të lejuara.

Sweetener: sorbitol; acidifier: citric acid; vitamin C ; acidity regulator: sodium bicarbonate; natural orange flavor; support: polyethylene glycol; paprika extract ( capsicum annuum ); anti-caking agent: silicon dioxide; beet juice powder; sweeteners: saccharin, steviol glycosides.

¼ of a tablet provides 125 mg of vitamin C per day (156.25% of the NRVs *).
* VNR: Nutritional reference values.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.