info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Vitamin C 1000mg – Effervescent Orange Flavour

Çmimi:1,230.00 L 984.00 L -20%

Vitaminë C në formën e tabletave eferveshente me shije portokalli, e përshtatshme për të rritur.
20 tableta eferveshente

Stock: S’ka stok

SKU: H.AID54
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

20 tableta eferveshente

Suitable For

Suplement ushqimor me vitaminë C, i përshtatshëm për të rritur.

Nivelet e larta të stresit, stili i jetesës dhe gjendja shëndetësore mund të kontribuojnë në dëmtimin e sistemit tuaj imunitar.
Problemet e përsëritura të lidhura me imunitetin mund të tregojnë shenja të tilla si lodhje, ftohje/grip.
Vitamina C ndihmon në rritjen e sistemin imunitar dhe në përthithjen e hekurit.

Formulim farmaceutik i përshtatshëm për persona që kanë vështirësi në gëlltitjen e tabletave.

Vitamina C:
– Merr pjesë në sintezën e kolagjenit, ndaj është e nevojshme për kockat dhe kartilagjet;
– Rrit mbrojtjen imunitare.
– Kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor.
– Rrit përthithjen e hekurit.
– Mbron qelizat nga stresi oksidativ.

Suplementet me vitaminë C rekomandohet të përdoren nga:
– Persona të cilët merren me aktivitet sportiv;
– Duhanpirësit;
– Personat që kanë nevojë të rrisin përthithjen e hekurit.
– Ata që dëshirojnë të mbajnë kockat, thonjtë, lëkurën, flokët dhe enët e gjakut të shëndetshme.
– Individët që dëshirojnë të mbrojnë qelizat nga stresi oksidativ
– Personat të cilët nuk konsumojnë ushqime të pasura me vitaminë C.

Nuk përmban:
– sheqer
– gluten
– sojë
– qumësht
– aspartame.

I përshtatshëm për vegjetarianët dhe veganët.
Suplementet ushqimore nuk zëvendësojnë dietën ushqimore.

Rekomandohet të konsumohet 1 tabletë në ditë. Tableta tretet në një gotë me ujë ambienti.
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Vitamin C (ascorbic acid), Acidity Regulator (citric acid anhydrous, sodium bicarbonate), Sweetener (sorbitol, mannitol, sodium saccharin), Bulking Agent (calcium carbonate, polyethylene glycol), Flavour Enhancer (Orange Flavour)

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.