info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Vitafusion MultiVites Adults

Çmimi:2,168.00 L 1,842.80 L -15%

Suplement me vitamina dhe minerale për të rritur
Paketim x 70 karamele tw përtypshme

Stock: Ka stok

SKU: VITAF12
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

70 karamele të përtypshme

Suitable For

Vitafusion ofron për të rriturit një suplement me vitamina dhe minerale, në formën e arushwve të përtypshëm, me shije portokalli, pjeshke dhe manaferre.
Është një alternativë për të gjithë personat që e kanë të vështirë të konsumojnë suplemente në formën e tabletave dhe kapsulave.

Përmban:
-vitaminat C dhe E me veti antioksiduese;
-vitaminat B9, B12, B6 dhe acidin pantotenik të rëndësishme për proçese metabolike që shoqërohen me çlirim energjie;
-vitaminë A, në sasinë që do e merrnit po të konsumonit një tas me brokoli;
-vitaminë D, e rëndësishme për kockat dhe imunitetin. Suplementi ka aq vitaminë D sa do gjendej në 140 g salmon.

Pa gluten.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Rekomandohet të konsumohen dy karamele të përtypshme në ditë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Each Gummy Vitamin Contains:
Vitamin A (retinyl palmitate) 225 mcg RAE (745 IU)
Vitamin C (ascorbic acid and sodium ascorbate) 18 mg
Vitamin D (cholecalciferol) 12.5 mcg (500 IU)
Vitamin E (dl-alpha tocopheryl acetate) 7.5 mg AT (16 IU)
Niacin (inositol niacinate) 4 mg
Vitamin B6 (pyridoxine HCl) 0.85 mg
Folic acid 120 mcg
Vitamin B12 (cyanocobalamin) 2.4 mcg
Biotin 15 mcg
Pantothenic acid (calcium D-pantothenate) 1.5 mg
Chromium (chromium picolinate) 17.5 mcg
Molybdenum (molybdenum citrate) 5.5 mcg
Inositol (inositol niacinate) 0.75 mg
Boron (boron citrate) 75 mcg

Non-medicinal Ingredients: Blend of oils (coconut and/or palm) with beeswax and/or carnauba wax, citric acid, colours (annatto extract, carrot juice, concentrated vaccinium corymbosum (blueberry) juice), corn syrup, gelatin, lactic acid, naturally sourced flavours (blueberry, orange, peach), pectin, sucrose, water.

Processed in a facility with products that contain eggs, fish, shellfish, soy and tree nuts.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.