info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Ofertë!

Vitabiotics Pregnacare Plus Omega-3

Çmimi:3,100.00 L 2,635.00 L -15%

Suplement me vitamina, minerale dhe omega-3 për femrat shtatzëna
56 tableta + kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

56 tableta + kapsula

Brand

Formulimi

,

Suitable For

Lactose Gluten

,

Formulim, që përmban të gjithë elementët e nevojshëm për gratë shtatzëna.
Përmban 400 mcg acid folik (i nevojshëm për parandalimin e keqformimeve të fetusit) dhe 10 mcg vitaminë D (e nevojshme për proçesin e ndarjes qelizore), nivelet ekzakte që duhet të marrin gratë gjatë shtatzënisë sipas Departamentit të Shëndetësisë në Mbretërinë e Bashkuar.
Jodi, i pranishëm në këtë formulim, është një ndër elementët më të rëndësishëm për funksionimin e gjendrës tiroide dhe prodhimin e hormoneve të saj.
Vitaminat e grupit B marrin pjesë në proçesin e prodhimit të rruazave të kuqe të gjakut.
Përmban vitaminë E, e cila mbron qelizat nga stresi oksidativ.
Në dallim me formulën origjinale, Pregnacare Plus përmban kapsula vajore me omega-3, të përftuara nga peshk i pastër, i cilësisë së lartë.
DHA ndikon pozitivisht në zhvillimin e trurit dhe të shikimit të fetusit.
Pa gluten.
Pa konservues.
Pa laktozë.
Nuk testohet në kafshë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, probleme të tiroides, nëse keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.
Mund të përmbajë arra.
Pregnacare përmban vitaminën K1. Nëse jeni duke përdorur antikoagolantë (hollues gjaku), mos përdorni pregnacare, nëse nuk është rekomanduar nga mjeku.
Formulimi përmban hekur, i cili kur konsumohet në doza të larta nga fëmijët është tepër i dëmshëm.
Ruhet në temperaturë ambjenti.

Këshillohet të pihet një tabletë (blisteri jeshil) dhe një kapsul vajore (blisteri rozë), në ditë pas vaktit kryesor.
Nuk përtypen.
Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Vitamin D (as D3 400 IU) 10 µg 200
Vitamin E 4 mg α-TE 33
Vitamin K 70 µg 93
Vitamin C 70 mg 88
Thiamin (Vitamin B1) 3 mg 273
Riboflavin (Vitamin B2) 2 mg 143
Niacin (Vitamin B3) 20 mg NE 125
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 6 µg 240
Biotin 150 µg 300
Pantothenic Acid 6 mg 100
Magnesium 150 mg 40
Iron 17 mg 121
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Selenium 30 µg 55
Iodine 150 µg 100
Betacarotene (Natural Source) 2 mg —
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units.

Tablet Ingredients: Maltodextrin, Magnesium Oxide, Bulking Agent: Microcrystalline Cellulose, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carriers: Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), Ferrous Fumarate, Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Capric/Caprilic Triglycerides, Colours [Titanium Dioxide, Iron Oxides], Glycerin, Purified Talc), Zinc Sulphate, Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Stearic Acid & Magnesium Stearate, Niacin (as Nicotinamide), Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Betacarotene (Carriers: Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Maltodextrin, Trisodium Citrate, Citric Acid]), Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Riboflavin, Copper Sulphate, Vitamin K (Vitamin K1 [Carriers: Acacia & Sucrose]), Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Potassium Iodide, Biotin,
sodium Selenate.

Nutritional Information Average per capsule % EC NRV*
Omega-3 Fish Oil 600 mg
Providing:
DHA (Docosahexaenoic Acid) 300 mg —
EPA (Eicosapentaenoic Acid) 60 mg–

Capsule Ingredients: Omega-3 Fish Oil (Docosahexaenoic Acid Concentrate) (from Fish), Capsule Shell: Pharmaceutical Grade Gelatin (Halal Bovine Source), Glycerin & Natural Flavour Lemon Oil.