info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Valens QuVital Q10

Çmimi:3,500.00 L

Suplement ushqimor me koenzimës Q10
Kuti x 30 kapsula

Stock: Ka stok

SKU: 4496274
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

30 kapsula

Suitable For

QuVital CoQ10 përmban koenzimë Q10 në formë ujore, pasi ka biodisponueshmëri 4 herë më të madhe se format e tjera të koenzimës Q10.
Rekomandohet të përdoret nga:
– personat që merren me aktivitet sportiv;
– personat mbi 50 vjeç;
– atletët;
– personat që janë duke përdorur statina (medikamente që kanë veti të ulin nivelin e kolesterolit në gjak).

Sasitë më të mëdha të koenzimës Q10 në organizëm gjenden në zemër, veshka dhe në mëlçi.
Stresi, dieta ushqimore jo e larmishme, terapia me statina kanë një efekt negativ në sasinë e koenzimës Q10 në organizëm.
Defiçenca e saj lidhet me mungesë energjie dhe probleme të ndryshme shëndetësore.
Rekomandohet që suplementet ushqimore me koenzimë Q10 të fillohet të përdoren te personat mbi 30 vjeç.

E përshtatshme për t’u përdorur nga veganë dhe vegjetarianë.
Nuk përmban gluten dhe as xhelatinë.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose keni një sëmundje specifike këshillohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni këtë suplement ushqimor.

Rekomandohet të konsumohet 1 kapsulë në ditë.
Kapsula duhet të konsumohet rregullisht për periudha të gjatë kohore, me qëllim që benefitet për organizmin të jenë sa më të mëdha.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Coenzyme Q10
Thiamin (vitamin B1)
Riboflavin (vitamin B2)
Q10Vital® (modified starch, coenzyme Q10)
Hydroxypropyl methyl cellulose, color: titanium dioxide), modified starch, anti-caking agents: magnesium stearate and talcum, sodium riboflavin 5′-phosphate (vitamin B2), thiamin mononitrate (vitamin B1).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.