info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Uriage Xémose Huile Lavante Apaisante

Çmimi:1,400.00 L2,240.00 L

Vaj pastrues me veprim qetësues për lëkurë të thatë me tendencë atopike. Për bebe, fëmijë dhe të rritur.

  • 500 ml
  • 200 ml
Spastroje

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Masa

500 ml, 200 ml

Mosha

, , ,

Skin Type

,

Specific For

,

Suitable For

, ,

Ky vaj pastrues mbron lëkurën nga tharja dhe qetëson ndjesitë e kruajtjes.
Shkuma e lehtë dhe shumë e butë siguron komfort të menjëhershëm dhe që zgjat.
Formuluar specifikisht për lëkurën e thatë, shumë të thatë dhe me tendencë atopike.

Ushqen lëkurën në thellësi
Falë përqendrimit të lartë të glicerinës, vaji Xemose lë një film mbrojtës jo të yndyrshëm , i cili mbron lëkurën nga agresorët e jashtëm.

Veprim qetësues
Formulim i pasur me derivate të gjalpit shea, i cili qetëson dhe lehtëson ndjesitë e kruajtjes dhe tërheqjes në lëkurë.

Pa sapun
Pa aromë
Testuar dermatologjikisht

Aplikojeni në lëkurë të lagur paraprakisht dhe shpëlajeni me ujë të bollshëm.

AQUA (WATER, EAU) – GLYCERIN – HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE – SODIUM COCOAMPHOACETATE – PEG-7 GLYCERYL COCOATE – SODIUM COCOYL GLUTAMATE – SODIUM LAURETH SULFATE – SODIUM LAURETH-8 COCOAMPHOACETATE – GLOSCERYL COCOATE – SODIUM COCOYL GLUTAMATE – SODIUM LAURETH SULFATE – SODIUM LAURETH-8 SULCARLUCIDE – GLOSOLYCO-60 – GLOSCERY-60 GLOSCERYL-COCOYL-60 – GLOSYCIDE – GLOSCYLESS-60 LAURETH-8 – GLOSYCIDE-60 GLOSCY-GLYCERYL-COCOYL-20 – GLOSCYCO-60 – GLOSCERYL-COCOYL-20 COCOYL-60 – GLOSYCO-60 OLEATE – SODIUM CHLORIDE – CITRIC ACID – MAGNESIUM LAURETH SULFATE – SODIUM OLETH SULFATE – POLYQUATERNIUM-10 – MAGNESIUM LAURETH-8 SULPHATE – PEG-75 SHEA BUTTER GLYCERIDES – MAGNESIUM OLETHES SULFATE CAMOLFATE – RASPRY OLETH SULFATE – RASSIL (ACBERRY) SULPHATE – STATEBERRY (ACBERRY) SULPHATE – SODRY / PALM OIL AMINOPROPANEDIOL ESTERS.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.