info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Uriage Bariéderm Cica Huile Dermatologique

Çmimi:2,500.00 L 2,000.00 L -20%

Përkujdesje trajtuese dhe parandaluese specifike për strijat.
100 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Masa

100 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

,

Vaj masazhues me 99% përëbërës me origjinë natyrore, specifik për parandalimin e formimit të strijave dhe për trajtimin e strijave aktuale.
Mund të përdoret në fazat e ndryshme nëpër të cilat kalon trupi si: shtatzënia, ndryshimet në peshë, shenjat pas operacioneve.

Veprim korrigjues
Falë patentës GF-Repair me efikasitet riparues të provuar, vaji Tamanu i pasur me polifenole nxit riparimin e lëkurës, ndërkohë që skualeni ndihmon në rigjenerimin e filmit hidrolipidik të lëkurës.

Veprim parandalues
Mbron dhe ushqen lëkurën, falë pranisë së vajit të jojobës të pasur me acide yndyrore, vajit të avokados të pasur me karotenoide, vitaminës C dhe E që zbusin lëkurën, vajit të lulediellit të pasur me omega-6 dhe vitaminës E e cila ushqen intensivisht lëkurën.

Aromë natyrale e lehtë.
Testuar dermatologjikisht.

Aplikojeni 2 herë në ditë në zonat problematike, duke e masazhuar përmes lëvizjeve rrethore deri në masazhim të plotë.
Nuk lë ndjesi të yndyrshme.
Mund të përdoret përpara, gjatë, pas shtatëzanisë dhe gjatë periudhës së gjidhënies.
Pastroni kokat e gjoksit përpara çdo ushqyerjes.

HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL ● SQUALANE ● CALOPHYLLUM INOPHYLLUM SEED OIL ● PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL ● SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL ● BISABOLOL ● TOCOPHERYL ACETROIDATE OIL AMOLO BOROPHYL ACETROIDATE ● TOCOPHERYL ACETROIDATE OIL BORINAGE

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.