info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Toskani Soothing Body Peel

Çmimi:6,630.00 L 5,304.00 L -20%

Solucion me efekt zbutës dhe peeling
100 ml

Stock: Ka stok

SKU: TKN032
Etiketë:

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

100 ml

Skin Type

Suitable For

,

Specific For

Locion me efekt eksfoljues dhe zbutës për lëkurën e trupit.

Përmban Kompleksin 5-NAF (kompleksi i 5 acideve frutore natyrore), një përzierje e acideve natyrore të nxjerra nga fruta të ndryshme, të tilla si boronicë, portokall dhe limon.
Kombinimi i të gjitha këtyre acideve ka disa efekte në lëkurë:
1-rrit përëndrimin e acidit hialuronik dhe vepron direkt në sintezën e kolagjenit
2- zbut lëkurën
3-stimulon elasticitetin
4-në sajë të α-Bisabolol dhe ekstraktit të kamomilit,ka një efekt unik qetësues dhe anti-irritues

Indikacionet:
-Largon qelizat e vdekura dhe sebumin nga shtresa e kornemës.
-Përmirëson thithjen e përbërësve aktivë në fazë pasardhëse.
-Pastron thellësisht dhe përgatit lëkurën para trajtimeve transdermale.

Aplikohet 2 herë në javë, 30 minuta para dushit.

5-NAF Complex, Glycolic acid, Lactic acid, Salicylic acid, Alpha-bisabolol, Chamomile extract 

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.