info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Topicrem DA Baume Emollient + Gel Nettoyant

Çmimi:3,800.00 L 2,660.00 L -30%

Set me çmim promocional për kujdesin për lëkurën me dermatit atopik
500 ml + 500 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

,

Masa

2 x 500 ml

Skin Type

Specific For

,

Suitable For

, ,

Seti i përkujdesjes për lëkurën me dermatit atopik përmban xhelin pastrues dhe balsamin zbutës për një rutinë ideale.
Çmim promocional

Xheli pastrues Topicrem DA është formuluar veçanërisht për higjenën e përditshme, të lëkurave shumë të thata dhe me dermatit atopik.
Mund të përdoret si tek bebet dhe fëmijët, ashtu edhe tek të rriturit.
Baza ultra e butë pastruese pa sapun dhe pa aromë përmban një kompleks rilipidues.
Gjithashtu ky xhel ka në përmbajtje përbërës anti-irritues (vaji i farës së linit, biolipide, alantoinë) që mbrojnë barrierën e lëkurës.
I testuar në lëkura atopike nën kontrollindermatologjik, pediatrik dhe oftalmologjik.
Nuk irriton sytë.

Topicrem DA Emollient Balm është një balsam zbutës për lëkurën e thatë me dermatit atopik të trupit dhe fytyrës. Qetëson dhe mbron lëkurën e ndjeshme shumë të thatë dhe atopike
të të gjithë familjes. Me vaj organik liri të pasur në Omega 3 dhe 6.
• Rilipidon
• Hidratim 24-orësh dhe i menjëhershëm
• Qetëson
• Anti-kruajtje, anti-irritim -redukton kruarjet 100%
Pa parfum.

Xheli: Aplikoni në lëkurë të lagur, masazhojeni butësisht. Shpëlajeni me ujë të bollshëm. Balsami: Aplikohet duke e masazhuar lehtësisht
në lëkurën e trupit 1-2 herë në ditë.

Balm: AQUA (WATER) . PARAFFINUM LIQUIDUM (MINERAL OIL) . GLYCERIN . ISOPROPYL ISOSTEARATE . BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER . LINUM USITATISSIMUM (LINSEED) SEED OIL . GLYCERYL STEARATE . PEG-100 STEARATE . POLYSORBATE 60 . CERA ALBA (BEESWAX) . PALMITIC ACID . STEARIC ACID . 1,2-HEXANEDIOL . ALLANTOIN . GLYCERYL CAPRYLATE . SODIUM ACRYLATE/ ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/ DIMETHYLACRYLAMIDE CROSSPOLYMER . CHLORPHENESIN . CARBOMER . TOCOPHEROL . ISOHEXADECANE . SODIUM HYDROXIDE . SORBITAN ISOSTEARATE . HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL . Gel: AQUA (WATER). GLYCERIN. SODIUM LAURETH SULPHATE. BETAINE. COCO-GLUCOSIDE. GLYCERYL OLEATE. PEG-200 HYDROGENATED GLYCERYL PALMATE. SODIUM COCOAMPHOACETATE. 1,2-HEXANEDIOL. PEG-7 GLYCERYL COCOATE. LINUM USITATISSIMUM (LINSEED) SEED OIL. CITRIC ACID. ALLANTOIN. SODIUM CHLORIDE. ASCORBYL PALMITATE. HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE. SODIUM SULPHATE. LECITHIN. TOCOPHEROL.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.