info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Stomakuran Suspension

Çmimi:486.00 L

Solucion me veprim anti-bakterial, për përdorim në kavitetin oral
15 g

Stock: Ka stok

SKU: 1723
Etiketë:

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

15 g

Suitable For

Stomakuran ka në përbërjen e tij si lëndë vepruese, sulfanilamidin, një substancë me veti antibakteriale, efikase kundër baktereve gram negative.
Stomakuran përdoret për trajtimin e lezioneve të kavitetit të gojës, sidomos në rastet akute të tonsilitit folikular dhe të streptococcus haemolyticus.

Mos përdorni Stomakuran nëse:
– jeni alergjik ndaj ndonjërit prej përbërësve të pranishëm në formulim;
– keni mukoza të gojës shumë të vaskularizuara, sidomos kur jeni me temperaturë ose kur sapo keni përdorur nitroglicerinë sublinguale;
– jeni shtatzënë ose ushqeni me gji.

Lëngjet dhe ushqimet nuk rekomandohen të merren gjatë lyerjeve të mukozave të gojës me Stomakuran, sepse në këtë mënyrë sulfanilamidi do largohej nga pështyma dhe mukozat e kavitetit të gojës.

Efekte të mundshme anësore:
– reaksione alergjike (puçrra, urtikarie, fryrje të gojës, fryrje të fytyrës, fryrje të buzëve dhe fryrje të gjuhës).
– kruarje të pazakonta.
– temperaturë.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Gjithmonë përdoreni Stomakuran sipas këshillës së mjekut tuaj.
Stomakuran është një pezulli që përpara se të përdoret duhet të tundet mirë, deri në homogjenizim të plotë.
Më pas nëpërmjet një tamponi pambuku bëhet lyerja e mukozave të gojës dhe mishrave të dhëmbëve.

sulfanilamid, laktat i etakridinës, blumetilen, sulfat i 8-hidroksikinolinës, ekstrakt sherebele, ekstrakt kamomili, nitrofurazon, polisorbat 80, glicerinë, ujë i pastruar, alkool etilik

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.