info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Ofertë!

Solgar Selenium 100mcg

Çmimi:2,373.00 L 2,017.05 L -15%

Integrator me selen
Paketim x 100 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Action

Suitable For

Lactose Gluten

Seleni është një mineral esencial që në organizëm gjendet në nivele gjurmë.
Në këtë formulim gjendet në formën e L-selenometioninës.
Ka veti antioksiduese, prandaj është i aftë të mbrojë qelizat nga radikalet e lira dëmtuese.
Seleni ndihmon në riciklimin e vitaminës E, që gjithashtu ka veti antioksiduese.
Forcon sistemin imunitar dhe ndihmon në mirë-funksionimin e gjendrës tiroide.
Nuk përmban OMGJ.
I çertifikuar për mungesën e glutenit.
I përshtatshëm për t’u përdorur nga veganë.
Nuk përmban derivate të grurit dhe bulmetit.
Pa sojë.
Pa sheqer.
Pa maja.
Pa aromatizues artificialë.
Pa ëmbëlsues.
Pa konservues.
Pa ngjyrues.
I përshtatur me dietën Kosher dhe Halal.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni medikamente ose keni një problem shëndetësor bisedoni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të produktit.
Integratorët ushqimorë nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Ndërpritet në rastet e shfaqjes së efekteve anësore të padëshiruara.
Ruhet në temperaturë dhome.

Rekomandohet
të merren 1 deri në 2 kapsula në ditë pas ushqimit ose siç këshillohet nga mjeku.

Dicalcium Phosphate, Microcrystalline Cellulose, Silica,
Vegetable Magnesium Stearate, Vegetable Cellulose,selenium.