info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Ofertë!

Solgar Full Spectrum Curcumin

Çmimi:4,235.00 L 3,599.75 L -15%

Integrator me
kurkuminë
Paketim x 30 kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Suitable For

Lactose Gluten

Për përftimin e kurkuminës, Solgar niset nga rrënjët e bimës Curcuma longa, prej së cilës përfton 95% ekstrakt të kurkuminës.
Ekstrakti i kurkuminës mikro-inkapsulohet në mishela të afta për ta transportuar atë në gjak.
Kjo realizohet me qëllim arritjen e një forme farmaceutike që absorbohet dhe përdoret maksimalisht në organizëm.
Në krahasim me formulimet e tjera të kurkuminës vihet re:
-përthithje më e shpejtë;
-përthithje më e madhe;
-sasi më e madhe e disonueshme në gjak;
-veprim më efikas.
Kurkumina ndihmon në forcimin e sistemit imunitar, në mirë-funksionimin e trurit dhe në zhvillimin e kockave.
I testuar klinikisht.
Pa gluten.
Pa produkte të bulmetit dhe derivate të grurit.
Pa konservues.
Pa sojë.
Pa maja.
Pa sheqer.
Pa natrium.
Pa ëmbëlsues.
Pa ngjyrues.
Pa aromatizues artificialë.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni medikamente ose keni një problem shëndetësor bisedoni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të produktit.
Integratorët ushqimorë nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Ndërpritet në rastet e shfaqjes së efekteve anësore të padëshiruara.
Ruhet në temperaturë dhome.

Rekomandohet të merret 1 kapsul xhelatinore në ditë pas ushqimit, ose siç këshillohet nga mjeku.

Serving Size: 1 Liquid Extract Softgel
AMOUNT PER SERVING % DV

Total Curcuminoids 48 mg **
Curcumin 40 mg **

Ingredients: Full Spectrum Curcumin (Polysorbate 80 [emulsifier]), Turmeric Extract (Curcuma longa [rhizome]), Gelatin, Vegetable Glycerin.