info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Skin Tech Melablock HSP SPF 50+

Çmimi:3,800.00 L 3,040.00 L -20%

Krem dielli me SPF 50, ideal për pas trajtimeve si peeling/lazer.
50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Masa

50 ml

Skin Type

,

Spf

Suitable For

Specific For

Formulim që kombinon filtra kimikë me substanca antioksiduese, me qëllim që të mbrojë lëkurën nga ndotja dhe rrezatimi blu.

Përfitimet:
– Ofron mbrojtje ndaj rrezeve UVA, UVB, IR dhe Blu.
– Ofron mbrojtje nga “plakja termike” – Induktues i proteinave të goditjes nga nxehtësia (HSP).
– Përmban substanca me veprim antioksidues.
– Ka veti qetësuese dhe lehtësuese të skuqjes.

Melablock-HSP® SPF 50 ofron mbrojtje të katërfishtë nga dielli (mbrojtje kundër diellit + mbrojtje kundër eritemës + marojtje nga radikalet e lira + aktivizim HSP).

Projektuar posaçërisht për përdorim pas proçedurave peeling, lazer, dritë pulsuese ose trajtim degradimi.
Efekt i fortë antioksidant dhe mbrojtje nga eritema.

Aplikoje në fytyrë 30 minuta përpara ekspozimit në diell.
Në raste ekspozimi për një kohë të gjatë në diell, riaplikoje çdo dy orë.
Shmang kontaktin me sytë.

Physical sunscreen agents filter
Chemical sunscreen agents filter
Heat shock Proteins (HSP) inducer
Antioxidants – antithermal stress

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.