info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Shedirpharma Nevocin (Neviacin) Buste

Çmimi:1,990.00 L 1,791.00 L -10%

Suplement ushqimor që rrit mbrojtjen imunitare
Paketim x 18 bustina

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

18 bustina

Suitable For

Suplement ushqimor me efekt të shumëfishtë pozitiv në organizëm:
– rrit mbrojtjen imunitare;
– kontribuon në funksionin normal të sistemit imunitar;
– mbron qelizat nga stresi oksidativ;
– ka efekt tonik dhe adaptogjen.

Këtë e arrin në sajë të kombinimit të një sërë substancash ku përmendim:
– ginseng, përgjegjës për efektin tonik dhe adaptogjen;
– shtog, kontribuon në mbrojtjen natyrale të organizmit;
– vitamina dhe minerale përgjegjëse për një sërë funksionesh në organizëm.

Këshillohet të përdoret:
– në rastet e gripit sezonal;
– kur është dobësuar mbrojtja imunitare;
– kur nuk arrini që të siguroni nëpërmjet dietës ushqimore substancat që ky formulim përmban.

Pa gluten.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve nën 3 vjeç.
Nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji, këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.
Ruhet në temperaturë ambjenti.

Rekomandohet të konsumohet një bustinë në ditë.
Përmbajtja e bustinës tretet në një gotë me ujë ambjenti.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Maltodextrin, Vitamin C, Sambucus nigra fruit dry extract 15%, anthocyanins; Acidifier: citric acid; Acidity regulator: sodium citrate; flavorings, Propolis resin dry extract 12%, Galangina, Scutellaria baicalensis Georgi root dry extract 95% Baicalin, Panax quinquefolius L. (American Ginseng) root dry extract 80%, polysaccharides, zinc carbonate; Sweetener: sucralose; copper gluconate, Vitamin B12, Vitamin D3, Vitamin B6, Folic acid, sodium selenite.

Ingredients Dosage in 1 sachet
VITAMIN C 1000 mg
ELDERBERRY (15% Antocianine) 200 mg
PROPOLIS (12% Galangine) 50 mg

GINSENG (80% Polisaharide) 25 mg
ZINC 12.5 mg
VITAMIN B6 0.7 mg
COPPER (Baker) 0.5 mg
ACID FOLIC 100 mcg
SELENIUM 27.5 mcg
VITAMIN D 2.5 mcg
VITAMIN B12 1.25 mcg

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.