info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Sensodyne Advanced Clean Toothpaste

Çmimi:480.00 L

Pastë dhëmbësh që mundëson pastrimin e plotë të dhëmbëve tuaj
75 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

75 ml

Suitable For

Pasta e dhëmbëve Advanced Clean është e formuluar për personat me ndjeshmëri të lartë të mishrave të dhëmbëve.
Në momentin kur smalti dëmtohet dhe dentina ekspozohet ndaj faktorëve të jashtëm dëmtues, rritet ndjeshmëria.
Sa herë të konsumoni pije/ushqime shumë të ngrohta ose të ftohta do ndjeni dhimbje.

Pasta bën një pastrim të plotë të dhëmbëve dhe sipërfaqes midis dhëmbëve.
Dhëmbët janë dukshëm më të bardhë.
Përmban fluor dhe parandalon formimin e kariesit.
Le një ndjesi freskie në gojë dhe aromë mente.

Nëse gjatë përdorimit të pastës së dhëmbëve ndodh irritim i mishrave të dhëmbëve, ndërprisni përdorimin e saj.
Konsultohuni me dentistin tuaj nëse:
-gjakosja e mishrave të dhëmbëve dhe irritimi vazhdon për më shumë se 2 javë:
-keni dhimbje, enjtje të mishrave të dhëmbëve, nëse është krijuar infeksion ose nëse është rritur hapësira midis dhëmbëve.

Të mbahet larg fëmijëve. Nëse gëlltitet një sasi e konsiderueshme e pastës konsultohuni menjëherë me mjekun tuaj.

Vendosni të paktën 2.5 cm nga sasia e pastës dentare në furçën dentare dhe bëni pastrimin e dhëmbëve tuaj për të paktën një minutë.
Rekomandohet që larja e dhëmbëve të bëhet 2 ose 3 herë në ditë (jo më shumë sesa 3 herë) ose siç e këshillon mjeku juaj.
Mundohuni që të mos e gëlltisni pastën e dhëmbëve.
Shpëlani gojën mbas larjes dhe pështyni sasinë e tepërt të pastës.

Active Ingredients
Potassium nitrate, sodium fluoride

Inactive Ingredients
Water, hydrated silica, sorbitol, glycerin, pentasodium triphosphate, PEG-8, sodium lauryl sulfate, flavor, xanthan gum, sodium hydroxide, cocamidopropyl betaine, sodium saccharin, blue 1

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.