[email protected]

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • 1 QERSHOR OFERTA | …vetëm pak ditë | **OFERTË e limituar | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • 1 QERSHOR OFERTA | …vetëm pak ditë | **OFERTË e limituar | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • 1 QERSHOR OFERTA | …vetëm pak ditë | **OFERTË e limituar | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Ofertë!

Rilastil Xerolact [E] Concentrate Cream Sodium Lactate 30%

Çmimi:2,730.00 L 2,320.50 L -15%

Krem hidratues dhe keratolitik për lëkurë të ndjeshme
40ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

Suitable For

Specific For

,

Përshkrimi

Trajtim specifik për persona që kanë probleme me tharjen dhe trashjen e lëkurës në zona të ndryshme të trupit.
Synon t’i kthejë lëkurës gjendjen e komfortit dhe rehatisë.
Laktati i natriumit, që është dhe përbërësi kryesor i këtij formulimi, hollon lëkurën dhe kundërshton dukurinë e hiperkeratozës.
DNA e natriumit, gjithashtu pjesë e këtij formulimi, ka aftësinë që të përshkojë membranën qelizore, duke dhënë jo vetëm një efekt të jashtëm, por dhe një efekt në brendësi. Ajo stimulon rigjenerimin qelizor, i rikthen lëkurës shkëlqimin e humbur, parandalon efektet negative të radikaleve të lira dhe ushqen lëkurën.
Gjalpi shea, vitamina E dhe glicerina zbusin dhe ushqejnë lëkurën
Testuar mikrobiologjikisht dhe dermatologjikisht.
Testuar klinikisht.
Testuar për nikel, kobalt, krom, mërkur dhe nikel.
Hipoalergjik.
Pa parabenë dhe derivate të grurit.

Përdorimi

Aplikohet 1-2 herë në ditët në zonat problematike.
Rekomandohet të përdoret pas dushit dhe për një periudhë të paktën rreth 30 ditë.

Përbërësit

Aqua (Water) • Sodium
Lactate • Isononyl Isononanoate • Glycerin • Polysilicone-11• Octyldodecanol • Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer • Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer • Butyrospermum parkii (Shea) Butter • Polyacrylate Crosspolymer-6 • Tocopheryl Acetate • Zea mays (Corn) Oil • Sodium DNA • Polysorbate 60 • Sorbitan Isostearate • Lactic Acid •Octyldodecyl Xyloside • PEG-30 Dipolyhydroxystearate • Silica • PEG-8 • Isoceteth-10 • Laureth-12 • t-Butyl Alcohol • Tocopherol • Ascorbyl Palmitate • Ascorbic Acid • Citric Acid • Phenoxyethanol •Ethylhexylglycerin • Parfum (Fragrance).