info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Ofertë!

Rilastil D-Clar Uniforming and Depigmenting Cream SPF 50+

Çmimi:4,060.00 L 3,248.00 L -20%

Krem depigmentues & mbrojtës ndaj diellit
50 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Skin Type

Action

,

Suitable For

Spf

Specific For

, ,

Formulim, për një trajtim të përditshëm të fenomenit të hiperpigmentimit të lëkurës.
Hiperpigmentimi mund të vijë si pasojë e një mbiprodhimi të melaninës, ose e një shpërndarjeje jo të njëtrajtshme të saj.
Ky krem krahas trajtimit të njollave ekzistuese, në sajë të përmbajtjes së filtrave të ndryshëm ofron një mbrojtje si ndaj rrezatimit UVA dhe ndaj atij UVB, duke parandaluar kështu formimin e njollave të reja.
Efekti depigmentues vjen nga kombinimi i tetrapeptidit-30 me 4-butilresorcinolin, vitaminën PP vitaminën C.
Pas një sërë përdorimesh lëkura do jetë më elastike ( AHA-alfahidroksiacide dhe DNA e natriumit) dhe më e butë (alfa bisabololi).
Testuar dermatologjikisht, mikrobiologjikisht dhe klinikisht.
Testuar për nikel, krem, kobalt, mërkur dhe paladium.
Jo komedogjenik.
Pa parfum, parabenë dhe derivate të grurit.

Aplikohet në mëngjes në fytyrë të pastruar paraprakisht.

Aqua (Water) ● Zinc Oxide
(Nano) ● Cyclopentasiloxane ● Titanium Dioxide (Nano) ● C12-15 Alkyl Benzoate ● Diethylhexyl Carbonate ● Dibutyl Adipate ● Cyclohexasiloxane ● PEG-30 Dipolyhydroxystearate ● Bis-Stearyl Dimethicone ● PEG-10 Dimethicone ● Glycerin ● Butylene Glycol ● Niacinamide ● Polymethyl Methacrylate ● Silica ● Sodium Chloride ● Disteardimonium Hectorite ● Dimethicone ● Glyceryl Stearate ● Bisabolol ● Oryzanol ● Tocopheryl Acetate ● PEG-8 ● Tocopherol ● Sodium Lauroyl Glutamate ● Tetrapeptide-30 ● Lysine ● Ascorbyl Palmitate ● Magnesium Chloride ● Ascorbic Acid ● Citric Acid ● Sodium DNA ● Phenoxyethanol ● Ethylhexylglycerin ● Disodium EDTA ● CI 77492 (Iron Oxides) ● CI 77491 (Iron Oxides) ● CI 77499 (Iron Oxides).