[email protected]

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Ofertë!

Rilastil D-Clar Depigmenting Concentrate in drops

Çmimi:5,460.00 L 4,641.00 L -15%

Serum depigmentues
30ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

, ,

Suitable For

Specific For

,

Përshkrimi

Trajtim intensiv në rastet e hiperpigmentimit të lëkurës.
Synon të pakësojë prodhimin e melaninës dhe të zbehë njollat ekzistuese në lëkurë.
Efekti depigmentues vjen nga kombinimi i tetrapeptidit-30 me 4-butilresorcinolin, vitaminën PP dhe vitaminën C.
Pas një sërë përdorimesh lëkura do jetë më elastike (fruit AHA dhe DNA e natriumit) dhe më e butë (alfa bisabololi).
Testuar dermatologjikisht, mikrobiologjikisht dhe klinikisht.
Testuar për nikel, krem, kobalt, mërkur dhe paladium.
Jo komedogjenik.
Pa parfum, parabenë dhe derivate të grurit.
Hipoalergjik.

Përdorimi

Rekomandohet të përdoret bashkë me kremin D-Clar për një trajtim sa më efikas.
Rekomandohet të përdoret në darkë, në lëkurë të pastruar paraprakisht.

Përbërësit

Aqua (Water) ●
Methylpropanediol ● Glycerin ● Pentylene Glycol ● Niacinamide ● Glycine soja (Soybean) Seed Extract ● 3-O-Ethyl Ascorbic Acid ● Caprylic/Capric Triglyceride ● Vaccinium myrtillus Fruit Extract ● Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate ● PPG-26-Buteth-26 ● 4-Butylresorcinol ● Lecithin ● Xanthan Gum ● Saccharum officinarum (Sugar Cane) Extract ● PEG-40 Hydrogenated Castor Oil ● Arginine ● Sodium DNA ●Tocopheryl Acetate ● Citrus aurantium dulcis (Orange) Fruit Extract ● Citrus limon (Lemon) Fruit Extract ● Acer saccharum (Sugar Maple) Extract ● Paeonia Officinalis Flower Extract ● Glycereth-6 Tricocoate ● Hexanoyl Dipeptide-3 Norleucine Acetate ● Tetrapeptide-30 ● Phenoxyethanol ● Disodium EDTA.