info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

PregnanSee Midstream Pregnancy Test

Çmimi:350.00 L

Test shtatzënie PregnanSee

Stock: S’ka stok

SKU: 4496626
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Suitable For

PregnanSee është një test shtatzënie shumë i thjeshtë në përdorim dhe tepër i saktë (99%).
PregnanSee detekton hormonin hCG (human chorionic gonadotropin) në urinë.
HCG njihet si “hormoni i shtatzënisë” dhe është një hormon që nis të prodhohet në organizëm në momentin e konceptimit të shtatzënisë.

Niveli i tij rritet sidomos në stadet fillestare të shtatzënisë.

Testi mund të përdoret në çdo moment të ditës, por preferohet të bëhet në mëngjes pasi urina e parë është më e përqëndruar.

Lexoni me kujdes udhëzimet e përdorimit.

1)Testi mund të kalohet direkt në rrjedhën e urinës – Në këtë rast drejtojeni pjesën si furçë të testit në rrjedhën e urinës për 5 sekonda.
2)Prisni 3-5 minuta – Nevojiten vetëm pak minuta që të mund të lexoni rezultatin e testit.
3) Nëse shfaqen dy vija, nënkupton një rezultat pozitiv, pra jeni shtatzënë. Nëse shfaqet një vijë, rezultati është negativ, pra nuk jeni shtatzënë.
Nëse nuk shfaqet asnjë vijë testi është i pavlefshëm dhe duhet ta ribëni.