info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Power of Nature B-Vit 12 1000mcg

Çmimi:1,400.00 L 1,260.00 L -10%

Suplement ushqimor që përmban vitaminën B12
60 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

,

Masa

60 tableta

Suitable For

Vitamina B12 (ciankobalamina) është një ndër 8 vitaminat e grupit B, me shumë veprime të rëndësishme në organizëm.
Ajo gjendet në shumë produkte me origjinë shtazore, prandaj është e rëndësishme marrja e suplementeve shtesë me vitaminë B12 nga vegjetarianët.

Vitamina B12 është e rëndësishme për:
-proçesin e ndarjes qelizore;
-pakësimin e lodhjes;
-sintezën e qelizave të kuqe të gjakut;
-pasjen e funksioneve psikologjike normale;
-proçesin normal të metabolizmit të homocisteinës;
-funksionimin normal të sistemit imunitar dhe atij nervor;
-proçeset metabolike që shoqërohen me çlirim energjie.

Ky suplement rekomandohet të përdoret nga:
-vegjetarianët;
-njërëzit që nuk arrijnë ta përthithin siç duhet vitaminën B12;
-njerëzit që kanë mungesë të vitaminës B12.

Nuk përmban:
-gluten;
-sheqer;
-laktozë;
-konservues.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore normale.
Këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi nësë ushqeni me gji, nëse jeni shtatzënë apo keni një sëmundje të caktuar.
Ky produkt nuk ka për qëllim të parandalojë, trajtojë apo kurojë sëmundje.
Të ruhet në një vend të freskët, të thatë dhe i mbrojtur nga drita.

Rekomandohet të pihet 1 tabletë në mëngjes para konsumimit të ushqimit.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Active ingredients per tablet

1000mcg Vitamin B12 (40000% R.D.A*)

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.