info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Plasmon Nutrimune Latte di Crescita Biscotto 3

Çmimi:468.00 L

Qumësht i lëngshëm me shije biskote për fëmijë mbi 1 vjeç
2 x 500 ml

Stock: S’ka stok

SKU: PL136
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

2 x 500 ml

Suitable For

Qumështi i gjirit është qumështi më i përshtatshëm për të porsalindurit.
Përmban të gjitha vlerat ushqyese, të nevojshme për zhvillimin infantil dhe një sistem imunitar të shëndetshëm.
Në rastin kur ushqyerja me gji nuk është e mundur, ose qumështi i gjirit i pamjaftueshëm, atëherë mund të përdoret qumështi formulë.

Plasmon Nutrimune është një qumësht formulë i lëngshëm, që përmban Laktobacilin Paracasei CBA L74.
Ai gjithashtu përmban vitaminat A, C dhe D të cilat kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar.
I pasur me kalçium, hekur, zink dhe 11 vitamina.
Me shije biskotash.

I prodhuar në Itali, me qumësht italian.
Qumështi mblidhet brenda 24 orësh nga mjelja.

Paketimi i pahapur mund të ruhet në temperaturë ambjenti për një kohë të gjatë.
Mbasi hapet mund të ruhet në frigorifer deri në 48 orë.

Plasmon Nutrimune është gati për përdorim dhe mund të konsumohet si në temperaturë dhome ashtu dhe i ngrohtë.
Nuk duhet të zihet, me qëllim që të mos humbasin vlerat ushqyese të tij.
Tundeni mirë flakonin përpara përdorimit.
Përdorimi dhe ruajtja jo e duhur mund të shkaktojë probleme shëndetësore te fëmijët tuaj.
Mos ripërdorni qumështin e ngelur.

Waterfall
Milk with 3.2% fat (29%)
Plasmon biscuit (4.25%) (wheat flour, sugar, vegetable oils (sunflower, olive), skimmed milk powder, wheat starch, barley malt extract, raising agents (ammonium hydrogen carbonate, sodium hydrogen carbonate , disodium diphosphate), calcium carbonate, emulsifier: sunflower lecithin, flavors, iron fumarate, niacin, riboflabin, thiamine, vitamin B6)
Lactose from milk
Sugar
Vegetable oils (low erucic acid rapeseed, coconut, sunflower)
Fermented skimmed milk powder with Lactobacillus paracasei CBA L74 (1.1%)
Mineral salts (calcium hydrogen phosphate, calcium carbonate, trisodium citrate, tripotassium citrate, potassium chloride, ferrous lactate, zinc sulphate, copper sulphate, manganese sulphate, sodium selenite, potassium iodide)
Maltodextrin
Vitamins (Vitamin C, Vitamin E, Pantothenic Acid, Niacin, Thiamine, Vitamin B6, Riboflavin, Vitamin A, Folic Acid, Vitamin K, Biotin, Vitamin D, Vitamin B12)
Stabilizers: carrageenan and guar gum
Aromas
Emulsifier: soy lecithin
Taurine

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.