info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Plasigen B6 Gocce

Çmimi:1,560.00 L

Suplement ushqimor që ndihmon në pakësimin e të vjellave dhe të përzjerave
30 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

30 ml

Suitable For

Suplement ushqimor që përdoret për të pakësuar të vjellat dhe të përzjerat.

Përmban:
– ekstrakt xhinxheri, i cili ka vetinë të shtojë peristaltikën dhe lëvizshmërinë në traktin gastrointestinal. Në të njejtën kohë ka dhe veti antispastike.
– vitaminën B1, e cila përdoret me qëllim që të pakësojë sasinë e acidit klorhidrik që prodhohet në stomak.
– vitaminën B2, vepron në mukoza në përgjithësi dhe në mukozën gastrike në veçanti.
– vitaminën B6, shton proçeset metabolike, transportin e aminoacideve dhe të substancave të tjera.
– lëndë ndihmëse, të cilat kanë veti të zbusin mukozën gastrike.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve nën 3 vjeç.

Rekomandohet të konsumohen 20 pika, 2 herë në ditë.

Ginger dry extract; vitamin B1; vitamin B2; vitamin B6; excipients.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.