info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Plasigen B6 compresse masticabili

Çmimi:1,460.00 L

Suplement ushqimor që ndihmon në pakësimin e të vjellave dhe të përzjerave
Kuti x 24 tableta të përtypshme

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

24 tableta të përtypshme

Suitable For

Suplement ushqimor që përdoret për të pakësuar të vjellat dhe të përzjerat.

Përmban:
– ekstrakt xhinxheri, i cili ka vetinë të shtojë peristaltikën dhe lëvizshmërinë në traktin gastrointestinal. Në të njëjtën kohë ka dhe veti antispastike.
– vitaminën B1 ,e cila përdoret që të pakësojë sasinë e acidit klorhidrik që prodhohet në stomak.
– vitaminën B2, vepron në mukoza në përgjithësi dhe në mukozën gastrike në veçanti.
– vitaminën B6, shton proçeset metabolike, transportin e aminoacideve dhe të substancave të tjera.
– lëndë ndihmëse, të cilat kanë veti të zbusin mukozën gastrike.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve nën 3 vjeç.

Rekomandohet të konsumohen 2 tableta të përtypshme, 2 herë në ditë.
Nëse mjeku e ka rekomanduar ndryshe të ndiqet përshkrimi i mjekut.

Ginger dry extract; vitamin B1; vitamin B2; vitamin B6; excipients.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.