info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Pharmasept SOS Red Spot

Çmimi:960.00 L 768.00 L -20%

Roll-on, i cili vepron kundër akneve aktive, njollave & skuqjeve.
15 ml

Stock: S’ka stok

SKU: PHAR032
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

, , ,

Brand

Formulimi

Masa

15 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Roll-on i pasur me agjentë zbutës, hidratues, antiseptikë, që veprojnë menjëherë kundër akneve dhe njollave, pa shkaktuar tharje të lëkurës.

Lipacidet C8G, reduktojnë njollat në lëkurë, duke përmirësuar pamjen e saj, ndërsa azeloglicina, ndihmon në kontrollin sekretimin të sebumit.
Vaji i pemës së çajit dhe bisabololi ofrojnë veprim të butë antiseptik në lëkurë, ndërsa acidi salicilik veprim eksfoliues.
Aloe vera, allantoina dhe provitamina B5 qetësojnë lëkurën nga skuqja dhe irritimet.

Testuar dermatologjikisht.

Aplikojeni në lëkurë të irrituar.
Mund të përdoret sa herë të jetë e nevojshme.
Shmangni kontaktin me sytë.

AQUA (WATER), ALCOHOL DENAT., ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, RICINOLETH-40, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, CAPRYLOYL GLYCINE, CAPRYLYL GLYCOL, GLYCERYL CAPRYLATE, SALICYLIC ACID, PANTHENOL, SODIUM HYDROXIDE, MELALEUCA ALTERNIFOLIA (TEA TREE) LEAF OIL, POTASSIUM AZELOYL DIGLYCINATE, ALLANTOIN, BISABOLOL, LIMONENE.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.