info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Pharmasept Natural Sun Cream SPF 30

Çmimi:2,780.00 L 2,224.00 L -20%

Krem mbrojtës ndaj diellit për fytyrën dhe trupin, për bebe dhe fëmijë.
100 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Masa

100 ml

Skin Type

,

Specific For

,

Spf

Suitable For

,

Krem mbrojtës ndaj diellit për fytyrën dhe trupin e të vegjëlve tuaj.

I pasur vetëm me filtra natyralë dhe me ekstrakte bimore.
Me një aromë të këndshme pjepri.
Me vetëm filtra 100% natyralë që sigurojnë mbrojtje të lartë nga rrezatimi UVA / UVB & IR, ideal për lëkurën e ndjeshme të fëmijës suaj.

Acidet yndyrore Omega-3 dhe Omega-6, krijojnë një film mbrojtës që ndihmon në hidratimin e lëkurës.
Ekstrakti i aloe vera-s, i pasur me vitamina & makrominerale, në kombinim me ekstraktin e kamomilit, qetësojnë lëkurën ndaj acarimeve që lidhen me ekspozimin në diell dhe rrisin elasticitetin dhe butësinë e lëkurës.

Pa: ngjyrues, vaj mineral.

Testuar dermatologjikisht.

Apliko në fytyrë & trup përpara ekspozimit në diell dhe riapliko për të ruajtur mbrojtjen UV, sidomos pas notit, fshirjes me peshqir & djersitjes.
Shmangni kontaktin me sytë.

AQUA, ZINC OXIDE (nano), CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DICAPRYLYL ETHER, COCO-CAPRYLATE, DIISOPROPYL SEBACATE, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, GLYCERIN, TITANIUM DIOXIDE (nano), CERA ALBA, POLYHYDROXYSTEARIC ACID, OLUS OIL, POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, CANDELILLA CERA, SODIUM CHLORIDE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, PANTHENOL, ZEA MAYS OIL, BENZYL ALCOHOL, CETYL RICINOLEATE, SORBITAN SESQUIOLEATE, PARFUM, PEG-8, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT, ALUMINUM STEARATE, GLYCERYL CAPRATE, ALUMINA, MAGNESIUM STEARATE, ISOSTEARIC ACID, CAMELINA SATIVA SEED OIL, TOCOPHEROL, DEHYDROACETIC ACID, ALUMINUM TRISTEARATE, ASCORBYL PALMITATE, ASCORBIC ACID, CITRIC ACID.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.