info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ULJET e BLACK FRIDAY | Ofertat më të mira të vitit | Sasi e limituar* | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me Iute |

  • Zbulo ULJET e BLACK FRIDAY | Ofertat më të mira të vitit | Sasi e limituar* | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me Iute |

  • Zbulo ULJET e BLACK FRIDAY | Ofertat më të mira të vitit | Sasi e limituar* | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me Iute |

Ofertë!

Pharmasept Heliodor Kids Sun Cream

Çmimi:3,350.00 L 2,010.00 L -40%

Krem mbrojtës ndaj diellit për fëmijë SPF 50 me filtra naturalë të biodegradueshëm
150 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Masa

150 ml

Skin Type

,

Specific For

,

Spf

Suitable For

Krem kundër diellit për fëmijë, me mbrojtje të lartë për fytyrë dhe trup, me filtër 100% natyral i përbërë nga oksidi i zinkut në formë jo-nano, i cili nuk shkakton fotoalergji dhe fototoksicitet.

Ofron mbrojtje me spektër të gjerë kundër rrezeve të dëmshme (UVA, UVB, IR dhe dritë blu). Vepron menjëherë pas aplikimit, ka formulë të biodegradueshme, teksturë të lehtë, nuk lë shenja të bardha, ultra-rezistent ndaj ujit dhe djersës.

Mbrojtja nga dielli bazohet në filtrin 100% natyral të oksidit të zinkut, i njohur si një filtër shumë i sigurt për lëkurën më të ndjeshme.

 

Veprim hidratues: Acidet yndyrore omega-3 dhe omega-6 dhe vitamina E në kombinim me farat vajore derivatet ofrojnë veprim shtesë hidratues, kontribuojnë në elasticitetin e lëkurës dhe maksimizimin e lëmimit.

Veprim qetësues: Aloe Vera ofron veprim qetësues ndaj irritimeve që lidhen me ekspozimin në diell, ndërkohë që rrit elasticitetin dhe butësinë e lëkurës.

Formulë e biodegradueshme: Kremi diellor ka formulë të biodegradueshme e cila kontribuon në reduktimin e ndotësve në oqeanet tona.

Eko-paketim: Paketimi i kremit ka një origjinë organike prej kallam sheqeri dhe është 100% i ricikluesh, duke reduktuar kështu gjurmën mjedisore.

 

Pa: filtra kimikë UV, dioksid titani, alkool, vajra mineralë, vazelinë, silikon, parabene.

Testuar dermatologjikisht në lëkurë të ndjeshme.

 

Apliko në fytyrë & trup përpara ekspozimit në diell. Heliodor krem vepron menjëherë dhe kërkon një sasi të vogël kremi, por të mjaftueshme për të mbuluar lëkurën e trupit dhe fytyrës.
Shmang kontaktin me sytë.

ZINC OXIDE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, AQUA (WATER), GLYCERIN, POLYHYDROXYSTEARIC ACID, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, GLYCERYL STEARATE, HYDROGENATED ETHYLHEXYL OLIVATE, POLYGLYCERYL-2 OLEATE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER, BRASSICA CAMPESTRIS/ALEURITES FORDI OIL COPOLYMER, MAGNESIUM STEARATE, OCTYLDODECYL OLEATE, MAGNESIUM SULFATE, OLUS OIL, PONGAMIA PINNATA SEED EXTRACT, CAMELINA SATIVA SEED OIL, PHYTOSTEROLS, RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL, POLYGLYCERYL-2 STEARATE, OCTYLDODECYL STEAROYL STEARATE, PARFUM (FRAGRANCE), TOCOPHERYL ACETATE, OCTYLDODECANOL, ALLANTOIN, DEHYDROACETIC ACID, CITRIC ACID, TOCOPHEROL, BENZYL ALCOHOL.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.