info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Pharmasept Heliodor Face & Body Sun Spray SPF 50

Çmimi:3,850.00 L 1,925.00 L -50%

Spraj mbrojtës, me filtra natyralë, për fytyrë dhe trup
165 g

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

165 g

Skin Type

,

Specific For

,

Spf

Suitable For

Formulim kundër diellit me mbrojtje të lartë për fytyrën dhe trupin, me filtër 100% natyral i përbërë nga oksidi i zinkut në formë jo-nano, i cili nuk shkakton fotoalergji dhe fototoksicitet.

Ka veprim të menjëhershëm.
Formulë e biodegradueshme, teksturë e lehtë që nuk le shenja të bardha.
Ultra rezistent ndaj ujit dhe djersës.

Gama e produkteve për mbrojtjen nga dielli e linjës Heliodor bazohet në 100% filtrin natyral të oksidit të zinkut, i njohur si një filtër shumë i sigurt edhe për lëkurën më të ndjeshme.

Ofron mbrojtje me spektër të gjerë kundër rrezeve të dëmshme (UVA, UVB, IR dhe dritës blu).

I testuar me sukses në studimin e matjes së grimcave lundruese AEROTRAC II, për përdorim të sigurt gjatë spërkatjes. Nuk ka absolutisht asnjë rrezik nëse thithet gjatë aplikimit.

Nuk përmban:
– filtra kimikë UV,
– dioksid titani,
– vaj mineral,
– dyll parafine,
– silikon,
– alkool,
– parabene,
– fenoksietanol.

I përshtatshëm për gratë shtatzëna, gratë që ushqejnë me gji dhe diabetikët.
I përshtatshëm për veganë.
I testuar dermatologjikisht në lëkurë të ndjeshme.

Tundeni flakonin përpara çdo përdorimi.

Aplikojeni në fytyrë dhe trup, përpara ekspozimit në diell.
Riaplikojeni aq herë sa është e nevojshme.

COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, ZINC OXIDE, OCTYLDODECYL OLEATE, OCTYLDODECYL STEAROYL STEARATE, POLYHYDROXYSTEARIC ACID, BRASSICA CAMPESTRIS/ALEURITES FORDI OIL COPOLYMER, POLYCITRONELLOL ACETATE, PARFUM, POLYGLYCERYL-2 OLEATE, OCTYLDODECANOL, UNDECANE, TRIDECANE, POLYGLYCERYL-2 STEARATE, VEGETABLE OIL, DAUCUS CAROTA SATIVA ROOT EXTRACT, CAMELINA SATIVA SEED OIL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, PONGAMIA PINNATA SEED EXTRACT, TOCOPHEROL.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.