info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Pharmasept Baby Care Extra Calm Cream

Çmimi:1,240.00 L 992.00 L -20%

Krem kundër skuqjes në zonën e pelenave.
150 ml

Stock: Ka stok

SKU: PHAR013
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Action

, , , ,

Brand

Formulimi

Masa

150 ml

Skin Type

,

Specific For

Suitable For

,

Formulë e krijuar posaçërisht për kujdesin e lëkurës së ndjeshme të foshnjës, e pasur me përbërës të butë mbrojtës.

Bisabololi natyral dhe allantoina, sigurojnë veprim qetësues për lëkurën e foshnjës, ndërsa oksidi i zinkut prej 5% – një përqindje mjaft e lartë dhe e sigurt – e bën zonën e pelenave të papërshkueshme nga uji.
Vaji i kamomilit dhe ekstrakti i tërshërës qetësojnë lëkurën nga irritimet.
Acidet yndyrore omega-3 & omega-6,si dhe provitamina B5 hidratojnë lëkurën dhe rrisin elasticitetin e saj.

Pa: silikone, vaj mineral, ngjyrues, alkool.

Testuar dermatologjikisht.

Aplikojeni disa herë në ditë në shtresa të trasha mbi të gjithë sipërfaqen e të ndenjurave duke theksuar zonat e irrituara dhe të skuqura.

AQUA (WATER), CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE,GLYCERIN, ZINC OXIDE, POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, DECYL OLEATE, OLUSOIL, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, POLYGLYCERYL-3 RICINOLEATE,ISODECYL LAURATE, PPG-3 BENZYL ETHER MYRISTATE, SORBITAN OLEATE,CANDELILLA CERA, SUCROSE POLYSTEARATE, PANTHENOL, CHAMOMILLARECUTITA (CHAMOMILE) FLOWER EXTRACT, CAMELINA SATIVA SEED OIL,ALLANTOIN, AVENA SATIVA (OAT) KERNEL EXTRACT, BISABOLOL, MAGNESIUMSULFATE, DEHYDROACETIC ACID, BENZYL ALCOHOL, CITRIC ACID, PARFUM.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.