info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Parodontax Extra Fresh Complete Protection Toothpaste

Çmimi:450.00 L

Pastë dhëmbësh që ofron një mbrojtje të plotë për dhëmbët tuaj
75 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

75 ml

Suitable For

Parodontax Extra Fresh Complete Protection është një pastë dhëmbësh që vepron në 8 mënyra, për të mbajtur dhëmbët tuaj të fortë dhe mishrat e dhëmbëve të shëndetshme:
– pastron plotësisht dhëmbët;
– zbardh dhëmbët tuaj lehtësisht;
– mbron dhe forcon smaltin;
– le një ndjesi freskie në gojë;
– parandalon gjakosjen e mishrave të dhëmbëve;
– pakëson skuqjen dhe inflamacionin e mishrave të dhëmbëve;
– eleminon pllakën bakteriale.

Nëse gjatë përdorimit të pastës së dhëmbëve ndodh irritim i mishrave të dhëmbëve, ndërprisni përdorimin e saj.
Konsultohuni me dentistin tuaj nëse:
– gjakosja e mishrave të dhëmbëve dhe irritimi vazhdon për më shumë se 2 javë:
– keni dhimbje, enjtje të mishrave të dhëmbëve, nëse është krijuar infeksion ose nëse është rritur hapësira midis dhëmbëve.

Të mbahet larg fëmijëve nën 6 vjeç. Nëse gëlltitet një sasi e konsiderueshme e pastës konsultohuni menjëherë me mjekun tuaj.

Vendosni sasinë e duhur të pastës së dhëmbëve në furçën dentare.
Lani dhëmbët tuaj pas çdo vakti ushqimore (minimumi 2 herë në ditë dhe jo më shumë se 3 herë në ditë).
Mos e përtypni pastën e dhëmbëve.
Shpëlajeni dhe pështyni.
Për të minimizuar sa më shumë gëlltitjen e pastës tek fëmijët mbi 6 vjeç vendosni një sasi të vogël të pastës në furçë.
Përdorimi tek fëmijët nën 2 vjeç bëhet vetëm nëse e ka rekomanduar mjeku.

Stannous fluoride 0.454% (0.15% w/v fluoride ion), glycerin, PEG-8, hydrated silica, pentasodium triphosphate, flavor, sodium lauryl sulfate, titanium dioxide, polyacrylic acid, cocamidopropyl betaine, sodium saccharin

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.