info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Onovo Folacin

Çmimi:1,736.00 L 1,475.60 L -15%

Suplement ushqimor me acid folik për femrat gjatë shtatzënisë, ushqyerjes me gji dhe jo vetëm
Paketim x 30 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

30 tableta

Suitable For

Folacina është një suplement ushqimor që përmban acidin folik, një vitaminë e grupit B.
Acidi folik është në dozën 400 mcg, dozë e rekomanduar tek femrat gjatë shtatzënisë (në raste të caktuara ka përjashtime).

Marrja e acidit folik që në stadet e para të shtatzënisë, mendohet se ul rrezikun për dëmtime në tru dhe në palcën kurrizore të fetusit (dëmtime të tubit neural).
Acidi folik ndihmon gjithashtu për pasjen e një lëkure dhe flokëve të shëndetshme, si dhe thonjve të fortë.

Rekomandohet të përdoret dhe nga personat me defiçiencë të acidit folik.
Pa gluten.
Pa OMGJ.
I testuar klinikisht.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji apo jeni duke përdorur medikamente specifike, këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.
Të mbahet larg fëmijëve.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.
Të mos përdoret nëse paketimi është i dëmtuar.

Rekomandohet të pihet 1 tabletë në ditë.
Mos tejkaloni dozat ditore të lejuara.

folate, dicalcium phosphate, microcrystalline cellulose, stearic acid, croscarmellose, magnesium stearate, silica

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.