info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Olimp Labs Redukac Shot

Çmimi:540.00 L

Suplement specifik për rikuperim të shpejtë të përbërësve thelbësorë në trup , pas pirjes së alkoolit.
Flakon x 60 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

60 ml

Suitable For

ReduKAC  shot është produkt i dedikuar për rikuperim të shpejtë të përbërësve thelbësorë në trup , pas pirjes së alkoolit. Formulimi i ri përmban përzierje të elektroliteve (natrium, klorur), glukozë, fruktozë dhe vitamina nga grupi B (vitamina B6, B12, riboflavinës, niacinës, dhe acidit pantotenik) në proporcione perfekte. Produkti gjithashtu përmban çaj të gjelbër.

Vitaminat e përfshira në përbërje (vitamina B6, B12, riboflavin, niacina, acidi pantothenik) kontribojnë në uljen e lodhjes.

Niacin, në mënyrë të ngjashme me vitaminën B6, ndihmon në mirëmbajtjen e funksioneve të duhura psikologjike dhe funksionimin e duhur të sistemit nervor, ndërsa acidi pantothenik ndihmon në mirëmbajtjen psikologjike në nivel të duhur. Përgatitja gjithashtu përmban choline e cila lehtëson funksionimin e duhur të mëlçisë.

 

ReduKAC™është shtesë ushqimore. Mbajeni në vend të thatë dhe të freskët. Mbajeni në vend të sigurt ku fëmijët nuk mund ta arrijnë. Mos i tejkaloni dozat ditore të rekomanduara. Shtesat ushqimore nuk mund të përdoren si zëvendësim i rregullt i ushqimit. Për të pasur një jetë të shëndetshme, duhet të ushqeheni mirë dhe të keni aktivitet fizik të vazhdueshëm. Nëse jeni shtatzënë, nëse jeni duke përdor medikamente apo keni ndonjë sëmundje, konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit.

Të konsumohet sipas nevojës. Jo më shumë se 1 ampulë në ditë.

Ujë, glukozë, fruktozë, rregullatorë të aciditetit – acidi citrik, citratet e natriumit; aromë, choline bitartrate (VitaCholine®) – choline; klorur natriumi, klorur kaliumi, ekstrakt çaji gjelbër, konservues – acid sorbik; ëmbëlsues – acesulfame K, acid ciklamik; aromë, nikotinamide – niacin, kalcium D-pantothenat – acid pantothenik, hidroklorur piridoksinë – vitaminë B6, riboflavin – vitaminë B2, cianocobalamin – vitaminë B12.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.