info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Nuxe Crème fraîche de Beauté Fluide Hydratant 48 h

Çmimi:4,500.00 L 3,600.00 L -20%

Fluid hidratant 48 orësh me efekt anti-ndotje për lëkurë mikse
50 ml

Stock: Ka stok

SKU: NUXE069
Etiketë:

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Masa

50 ml

Skin Type

Suitable For

, ,

Specific For

Ky fluid hidratues jo i yndyrshëm, me qumësht bimësh dhe ekstrakt alga deti,hidraton lëkurën për 48 orë , qetëson dhe e mbron atë nga ndotja. Lëkura është e freskët, e butë dhe e qetë gjatë gjithë ditës.

Përbërësit kryesorë aktivë me origjinë natyrore:

– Qumësht bimësh
– Ekstrakt algash të teknologjisë së lartë *
– Luler e bajames së bardhë
– Alantoinë
– Pluhur Orizi

Teksturë e lehtë dhe jo e yndyrshme me një prekje të butë .

96.3% e përbërësve të përgjithshëm janë me origjinë natyrore.

Aplikoni fluidin hidratues në mëngjes dhe / ose në mbrëmje në fytyrë dhe qafë.
Ideal pas serumit hidratues, mund të përdoret gjithashtu si bazë make up-i.

AQUA / WATER, GLYCERIN, SILICA, dicaprylyl ether, Macadamia integrifolia SEED OIL, glyceryl stearate citrate, undecane, PERFUME / FRAGRANCE, Xylitylglucoside, Butyrospermum parkii (SHEA) BUTTER, Polyglyceryl-3 STEARATE, anhydroxylitol, tridecane, TOCOPHEROL, phenoxyethanol, HYDROGENATED LECITHIN, xYLITOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, ACRYLATES / C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, SODIUM pOLYACRYLATE, SODIUM stearoyl glutamate, dehydroacetic acid, Allantoin, Sodium Gluconate, XANTHAN GUM, SODIUM HYDROXIDE, Helianthus annuus (SUNFLOWER) SEED OIL, SODIUM CARRAGEENAN, Sclerotium GUM , Glycine Soja (Soybean) OIL, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL, capryloylglycine, CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) FLOWER EXTRACT, Prunus amygdalus DULCIS (SWEET ALMOND) FLOWER EXTRACT, Cocos nucifera (COCONUT) OIL, Prunus amygdalus DULCIS (SWEET ALMOND) OIL ,GLYCINE SOYBEAN (SOYBEAN) SEED EXTRACT, PISUM SATIVUM (PEA) EXTRACT, DISODIUM EDTA, AVENA SATIVA (OAT) KERNEL EXTRACT, MARIS SAL / SEA SALT, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWINACIAET ALMONDSE) EXTRACT, COCOS NUCIFERA (COCONUT) FRUIT EXTRACT, LINALOOL, GERANIOL, LIMONENE [N3603 / A].

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.