info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Ofertë!

Now B-2 100 mg

Çmimi:1,320.00 L 1,122.00 L -15%

Suplement ushqimor me riboflavinë, një vitaminë e grupit B
Kuti x 100 kapsula

Stock: Ka stok

SKU: NOW176
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

100 kapsula

Suitable For

Vitamina B2 e njohur ndryshe si riboflavina është një vitaminë e grupit B.
Gjendet te peshku, vezët, djathi dhe perimet e gjelbërta.

Merr pjesë në proçese metabolike të shpërbërjes së karbohidrateve, yndyrnave dhe proteinave, provese të cilat shoqërohen me çlirim energjie.
Nevojitet dhe për sintezën e glutationit, i nevojshëm për proveset e detoksifikimit dhe për të mbështetur mekanizmat normalë mbrojtës.

Nuk përmban:
– gluten;
– OMGJ;
– vezë;
– arra;
– sojë.

I përshtatshëm për persona që ndjekin dietën Halal dhe Kosher.
I përshtatshëm për veganë dhe vegjetarianë.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose keni një sëmundje specifike këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.

Rekomandohet të konsumohet 1 kapsulë në ditë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

riboflavin, Rice Flour, Hypromellose (cellulose capsule), Stearic Acid (vegetable source) and Silicon Dioxide.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.